Speedrower we Wrocławiu po latach niebytu odrodził się w 2020 r. Funkcjonowanie klubu trzeba było zorganizować od podstaw. Oprócz drużyn walczących w bieżącym sezonie w CS Superlidze (Dywizja A i Dywizja B), w klubie szkoli się najmłodszych adeptów speedrowera.

W ubiegłym roku Tomasz Góral, wychowanek Szarży Wrocław, jeszcze w barwach Lwów Częstochowa został Indywidualnym Mistrzem Polski żaków u6. Był także drugi w końcowej klasyfikacji Indywidualnego Pucharu Polski tej kategorii.

W bieżącym roku jeszcze młodsi adepci speedrowera Antoni Górecki i Kacper Budziński zajmowali trzecie miejsce w turniejach Indywidualnego Pucharu Polski żaków u6. Tomasz Góral rywalizując ze starszymi żakami dwa razy zajął czwarte miejsce w zawodach IPP u8.

W Akademii Speedrowera Szarży jest grupa około 30 dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Najmłodsi oprócz treningów uczestniczyli w cyklicznych zawodach zorganizowanych z myślą o nich – Pucharze Niziołków. Efekty szkolenia najmłodszych Szarżaków z roku na rok będą coraz bardziej widoczne.

Brakuje jednak dzieci w wieku 11 lat i więcej. W związku z powyższym Szarża Wrocław ogłasza nabór do sekcji speedrowerowej wszystkich chętnych (dziewczynki i chłopców).

Treść ogłoszenia ze strony Szarży Wrocław na facebooku:

‼Poszukiwana, poszukiwany ‼

👉Masz 11-14 lat⁉️ To świetnie się składa‼️ Być może poszukujemy właśnie Ciebie🔥 Jeśli lubisz jazdę na rowerze, rywalizacje, adrenalinę zgłoś się do nas. Poszukujemy młode osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze speedrowerem.

❓Czym jest speedrower ❓

👉Speedrower to nic innego jak rywalizacja czterech zawodników podczas czterech okrążeń na specjalnym torze, liczącym od 60 do 90 metrów na specjalnie przystosowanym rowerze do tego sportu. Zasady bardzo podobne jak w żużlu.

To być może właśnie Ty będziesz reprezentować nasz klub w przyszłym sezonie‼️ Tor znajduje się na terenie Zespołu Szkół numer 9 (Sęplno).

❓Co na Ciebie czeka ❓

👉Możliwość reprezentowania drużyny podczas spotkań ligowych

👉Możliwość reprezentowania drużyny podczas takich zawodów jak: Mistrzostwa Polski Par Klubowych, Drużynowe Mistrzostwa Polski, Drużynowy Puchar Polski (różne kategorie wiekowe)

👉Możliwość jazdy w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, Indywidualny Puchar Polski (różne kategorie wiekowe)

👉Możliwość jazdy w Grand Prix Wrocławia open, a także junior (od sezonu 2022)

👉Możliwość trenowania u boku bardziej doświadczonych zawodników

Więcej informacji w wiadomości prywatnej lub pod adresem [email protected]

Zapraszamy‼️

Zwycięzcy I rundy IPP 2021 w Bydgoszczy: 1m. Marcel Komorski, 2m. Tymoteusz Wenzel (obaj omega Ostrów) 3m. Kacper Budziński (Szarża Wrocław)