SezonTZłotoSrebroBrązIlość drużynNajskuteczniejszy zawodnik
19481PKM WarszawaLKM LesznoOlimpia Grudziądz9 klubówJan Wąsikowski (PKM Warszawa)
19491LKM Unia LesznoKM Stal Ostrów WielkopolskiSkra Związkowiec Warszawa9 klubówAlfred Smoczyk (LKM Unia Leszno)
19502Unia LesznoBudowlani RybnikStal Ostrów Wielkopolski9 klubówJózef Olejniczak (Unia Leszno)
19513Unia LesznoGwardia BydgoszczGórnik Rybnik10.klubówJózef Olejniczak (Unia Leszno)
19524Unia LesznoCWKS WrocławSpójnia Wrocław10 klubówJózef Olejniczak (Unia Leszno)
19535Unia LesznoGwardia BydgoszczSpójnia Wrocław10 klubówFlorian Kapała (KKS Kolejarz Rawicz), Janusz Suchecki (Budowlani Warszawa)
19546Unia LesznoSpójnia WrocławKKS Kolejarz Rawicz10 klubówFlorian Kapała (KKS Kolejarz Rawicz)
19551Gwardia BydgoszczKKS Kolejarz RawiczSparta Wrocław6 klubówFlorian Kapała (KKS Kolejarz Rawicz)
19561Górnik RybnikŚlęza WrocławGwardia Bydgoszcz8 klubówWłodzimierz Szwendrowski (Tramwajarz Łódź)
19572Górnik RybnikSparta WrocławPolonia Bydgoszcz8 klubówJoachim Maj (Górnik Rybnik)
19583Górnik RybnikSparta WrocławUnia Leszno8 klubówHenryk Żyto (Unia Leszno)
19591Włókniarz CzęstochowaGórnik RybnikLegia Warszawa8 klubówStanisław Tkocz (Górnik Rybnik)
19601Stal RzeszówLegia GdańskPolonia Bydgoszcz8 klubówFlorian Kapała (Stal Rzeszów)
19612Stal RzeszówGórnik RybnikPolonia Bydgoszcz8 klubówFlorian Kapała (Stal Rzeszów)
19624Górnik RybnikStal RzeszówUnia Leszno8 klubówJoachim Maj (Górnik Rybnik)
19635Górnik RybnikStal RzeszówSparta Wrocław8 klubówHenryk Żyto (Unia Leszno)
19646Górnik RybnikStal Gorzów WielkopolskiPolonia Bydgoszcz8 klubówAndrzej Wyglenda (Górnik Rybnik), Florian Kapała (Stal Rzeszów)
19657KS ROW RybnikStal Gorzów WielkopolskiGKS Wybrzeże Gdańsk8 klubówAntoni Woryna (KS ROW Rybnik)
19668KS ROW RybnikStal Gorzów WielkopolskiStal Rzeszów8 klubówAndrzej Wyglenda (KS ROW Rybnik)
19679KS ROW RybnikGKS Wybrzeże GdańskSparta Wrocław8 klubówAndrzej Wyglenda (KS ROW Rybnik)
196810KS ROW RybnikStal Gorzów WielkopolskiSparta Wrocław8 klubówAntoni Woryna (KS ROW Rybnik), Jerzy Trzeszkowski (Sparta Wrocław)
19691Stal Gorzów WielkopolskiŚląsk ŚwiętochłowiceKS ROW Rybnik8 klubówHenryk Glücklich (Polonia Bydgoszcz)
197011KS ROW RybnikŚląsk ŚwiętochłowiceKS Kolejarz Opole8 klubówPaweł Waloszek (Śląsk Świętochłowice)
19712Polonia BydgoszczStal Gorzów WielkopolskiKS ROW Rybnik8 klubówEdward Jancarz (Stal Gorzów Wielkopolski)
197212KS ROW RybnikPolonia BydgoszczŚląsk Świętochłowice8 klubówPaweł Waloszek (Śląsk Świętochłowice)
19732Stal Gorzów WielkopolskiŚląsk ŚwiętochłowiceFalubaz Zielona Góra8 klubówZenon Plech (Stal Gorzów Wielkopolski)
19742Włókniarz CzęstochowaStal Gorzów WielkopolskiKS ROW Rybnik8 klubówZenon Plech (Stal Gorzów Wielkopolski)
19753Stal Gorzów WielkopolskiWłókniarz CzęstochowaUnia Leszno8 klubówEdward Jancarz (Stal Gorzów Wielkopolski)
19764Stal Gorzów WielkopolskiWłókniarz CzęstochowaUnia Leszno10 klubówEdward Jancarz (Stal Gorzów Wielkopolski)
19775Stal Gorzów WielkopolskiUnia LesznoWłókniarz Częstochowa10 klubówMarek Cieślak (Włókniarz Częstochowa)
19786Stal Gorzów WielkopolskiGKS Wybrzeże GdańskWłókniarz Częstochowa10 klubówZenon Plech (GKS Wybrzeże Gdańsk)
19797Unia LesznoStal Gorzów WielkopolskiFalubaz Zielona Góra10 klubówZenon Plech (GKS Wybrzeże Gdańsk)
19808Unia LesznoKS ROW RybnikSKS Start Gniezno10 klubówWojciech Żabiałowicz (Apator Toruń)
19811Falubaz Zielona GóraStal Gorzów WielkopolskiUnia Leszno10 klubówZenon Plech (GKS Wybrzeże Gdańsk)
19822Falubaz Zielona GóraUnia LesznoStal Gorzów Wielkopolski10 klubówRoman Jankowski (Unia Leszno)
19837Stal Gorzów WlkpUnia LesznoApator Toruń10 klubówJerzy Rembas (Stal Gorzów Wlkp)
1984Unia Leszno*Stal Gorzów WielkopolskiFalubaz Zielona Góra10 klubówZenon Plech (GKS Wybrzeże Gdańsk)
19853Falubaz Zielona GóraGKS Wybrzeże GdańskUnia Leszno10 klubówAndrzej Huszcza (Falubaz Zielona Góra)
19861Apator ToruńPolonia BydgoszczUnia Leszno10 klubówWojciech Żabiałowicz (Apator Toruń)
19879Unia LesznoPolonia BydgoszczStal Gorzów Wielkopolski10 klubówRoman Jankowski (Unia Leszno)
198810Unia LesznoKS ROW RybnikPolonia Bydgoszcz10 klubówZenon Kasprzak (Unia Leszno)
198911Unia LesznoFalubaz Zielona GóraKS ROW Rybnik10 klubówAndrzej Huszcza (Falubaz Zielona Góra)
19902Apator ToruńKS ROW RybnikPolonia Bydgoszcz8 klubówPiotr Świst (Stal Gorzów Wielkopolski)
19914Morawski Zielona GóraRKS Motor LublinApator Toruń8 klubówHans Nielsen (RKS Motor Lublin)
19923Polonia BydgoszczStal Gorzów WielkopolskiApator Toruń10 klubówHans Nielsen (RKS Motor Lublin)
19931Sparta WrocławPolonia BydgoszczApator Toruń10 klubówSam Ermolenko (Polonia Bydgoszcz)
19942Sparta WrocławUnia TarnówApator Toruń10 klubówPer Jonsson (Apator Toruń)
19953Sparta WrocławApator ToruńPolonia Bydgoszcz10 klubówHans Nielsen (TS Polonia Piła)
19963Włókniarz CzęstochowaApator ToruńTS Polonia Piła10 klubówHans Nielsen (TS Polonia Piła)
19974Polonia BydgoszczPergo Gorzów WielkopolskiTS Polonia Piła10 klubówTomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
19985Polonia BydgoszczTS Polonia PiłaStal Rzeszów10 klubówTomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
19991TS Polonia PiłaWTS WrocławGKS Wybrzeże Gdańsk10 klubówTomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
20006Polonia BydgoszczTS Polonia PiłaPergo Gorzów Wielkopolski8 klubówTomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
20013Apator ToruńWTS WrocławPolonia Bydgoszcz8 klubówRyan Sullivan (Włókniarz Częstochowa)
20027Polonia BydgoszczUnia LesznoWTS Wrocław8 klubówRyan Sullivan (Włókniarz Częstochowa)
20034Włókniarz CzęstochowaApator ToruńPolonia Bydgoszcz8 klubówTomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
20041Unia TarnówWTS WrocławWłókniarz Częstochowa8 klubówAndreas Jonsson (Polonia Bydgoszcz)
20052Unia TarnówPolonia BydgoszczWłókniarz Częstochowa8 klubówTomasz Gollob (Unia Tarnów)
20064WTS WrocławWłókniarz CzęstochowaPolonia Bydgoszcz8 klubówJason Crump (WTS Wrocław)
200712Unia LesznoUnibax ToruńWTS Wrocław8 klubówNicki Pedersen (Stal Rzeszów)
20084Unibax ToruńUnia LesznoZKŻ Zielona Góra8 klubówNicki Pedersen (Włókniarz Częstochowa)
20095Falubaz Zielona GóraUnibax ToruńWłókniarz Częstochowa8 klubówJason Crump (WTS Wrocław)
201013Unia LesznoFalubaz Zielona GóraUnibax Toruń8 klubówTomasz Gollob (Stal Gorzów Wlkp)
20116Falubaz Zielona GóraUnia LesznoStal Gorzów Wielkopolski8 klubówJarosław Hampel (Unia Leszno)
20123Unia TarnówStal Gorzów WielkopolskiUnibax Toruń10 klubówNicki Pedersen (Wybrzeże Gdańsk SA)
20137Falubaz Zielona GóraUnibax ToruńUnia Tarnów10 klubówJarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra)
20148Stal Gorzów WielkopolskiUnia LesznoUnia Tarnów8 klubówGreg Hancock (Unia Tarnów)
201514Unia LesznoSparta WrocławUnia Tarnów8 klubówTai Woffinden (Sparta Wrocław)
20169Stal Gorzów WilkpKS ToruńFalubaz Zielona Góra8 klubówBartosz Zmarzlik (Stal Gorzów Wielkopolski)
201715Unia LesznoSparta WrocławStal Gorzów Wielkopolski8 klubówBartosz Zmarzlik (Stal Gorzów Wielkopolski)
201816Unia LesznoStal Gorzów WielkopolskiSparta Wrocław8 klubówBartosz Zmarzlik (Stal Gorzów Wielkopolski)
201917Unia LesznoSparta WrocławWłókniarz Częstochowa8 klubówLeon Madsen (Włókniarz Częstochowa)
202018Unia LesznoStal Gorzów WielkopolskiSparta Wrocław8 klubówEmil Sajfutdinow (Unia Leszno)
20218 klubów
* W 1984 r. Unia Leszno została pozbawiona tytułu DMP przez GKSŻ

Klasyfikacja DMP wg klubów:

Lp.KlubZłotoSrebroBrązRazem
1.Unia Leszno188733
2.KS ROW Rybnik126523
3.Stal Gorzów Wielkopolski914528
4.Polonia Bydgoszcz771125
5.Falubaz Zielona Góra72514
6.Sparta Wrocław4101024
7.Apator Toruń47718
8.Włókniarz Częstochowa43613
9.Unia Tarnów3137
10.Stal Rzeszów2226
11.TS Polonia Piła1225
12.PKM Warszawa11
13.GKS Wybrzeże Gdańsk325
14.Śląsk Świętochłowice314
15.Legia Warszawa (Wrocław, Gdańsk)213
16.KM Stal Ostrów Wielkopolski112
16.KKS Kolejarz Rawicz112
18.RKS Motor Lublin11
19.Olimpia Grudziądz11
19.Skra Warszawa11
19.KS Kolejarz Opole11
19.SKS Start Gniezno11

Zestawienie 10 najlepszych zawodników w rozgrywkach DMP:

Lp.ZawodnikLataZłotoSrebroBrązRazem
1.Stanisław Tkocz1956–1971112215
2.Joachim Maj1951–1969102214
2.Karol Peszke1958–1972102214
4.Andrzej Wyglenda1961–197491313
5.Antoni Woryna1961–197291212
6.Piotr Protasiewicz1995–201683415
7.Janusz Kołodziej2004–202081312
8.Edward Jancarz1965–198478116
9.Jarosław Hampel1999–201974112
10.Tomasz Gollob1988–201373616

Kluby uczestniczące w rozgrywkach o DMP:

Lp.Nazwa drużynySez.1.mscLata występów
1.Unia Leszno6319 1948–1956, 1958–1964, 1970, 1973–1991, 1993–1994, 1997–
2.Polonia Bydgoszcz6171951–2007, 2009–2010, 2012–2013
3.Sparta Wrocław5641951–1959, 1961–1972, 1974–1977, 1979–1980, 1992–1997, 1999–
4.Stal Gorzów Wielkopolski5591962–2002, 2008–
5.Włókniarz Częstochowa4841951–1954, 1957–1962, 1967–1969, 1972–1981, 1992, 1994–1997, 2000–2014, 2017–
6.Apator Toruń4541976–2019, 2021–
7.Falubaz Zielona Góra4471965–1966, 1972–1974, 1976, 1978–1994, 1997–1998, 2001, 2003–2005, 2007–
8.KS ROW Rybnik42121949–1954, 1956–1982, 1984–1991, 1993
9.Stal Rzeszów3421958, 1960–1969, 1967–1969, 1982–1990, 1992–1993, 1995–1999, 2006–2008, 2011–2013, 2015
10.GKS Wybrzeże Gdańsk331962–1971, 1975–1989, 1992, 1994–1995, 1999–2000, 2002–2003, 2005
11.Unia Tarnów2731960, 1967–1968, 1971, 1986–1989, 1991–1996, 2004–2008, 2010–2016, 2018
12.Śląsk Świętochłowice171953–1954, 1957–1958, 1963–1966, 1969–1974, 1978–1979, 1985
13.KS Kolejarz Opole151970–1973, 1975–1978, 1981–1986, 1988
14.SKS Start Gniezno121959–1960, 1980–1984, 1987, 1996–1999
15.KKS Kolejarz Rawicz111948–1957, 1959
15.Legia (CWKS) Warszawa, Wrocław, Gdańsk111951–1961
17.Skra Warszawa91948–1956
17.TS Polonia Piła911995–2003
19.Tramwajarz Łódź81948–1950, 1952–1954, 1956–1957
19.RKS Motor Lublin81977, 1983, 1990–1995
21.GKM Grudziądz S.A.72015–
22.KM Stal Ostrów Wielkopolski51948–1952
23.PKM Warszawa311948–1950
23.Olimpia Grudziądz31948–1950
23.Polonia Bytom31949–1951
23.GKM Grudziądz31996, 1998–1999
23.Wybrzeże Gdańsk S.A.32009, 2012, 2014
23.ROW Rybnik S.A.32016–2017, 2020
23.Speedway Lublin32019–
30.RKM Rybnik22004, 2006
31.DKS Łódź11948
31.GKM Gdańsk11948
31.KS Wanda Kraków11961
31.KS Ostrovia11989
31.Iskra Ostrów Wielkopolski11998
31.Start Gniezno S.A.12013