Indywidualne Mistrzostwa Europy w speedrowerze odbędą się w tym roku na torze Astley & Tyldesley w Manchesterze w dniach 29 – 31 lipca 2022.

Na stronie internetowej http://3318news.co.uk podano najważniejsze informacje dotyczące tej zbliżającej się imprezy.

Sekretarz Międzynarodowej Federacji Speedrowerowej ICSF, Mike Hack, przypomniał, że zgłoszenia do Mistrzostw Europy są przyjmowane tylko do najbliższej niedzieli 29 maja. ICSF czeka na zgłoszenia tych, którzy jeszcze tego nie zrobili i jednocześnie dziękuje wszystkim, którzy już się zapisali na te mistrzostwa

Zawody

W weekend 29 – 31 lipca odbędą się mistrzostwa w sześciu kategoriach:
Kategoria Open,
Kategoriua Kobiet,
Kategoria Weteran,
Kategoria Junior,
Mistrzostwa Drużynowe (Nations Cup w kategorii Open) oraz
Drużynowe Mistrzostwa Juniorów (Junior Nations Cup)

Harmonogram zawodów

Piątek 29 lipca – Indywidualne rundy kwalifikacyjne w Astley & Tyldesley (M29 7DW) i Sheffield (Cookson Park) S5 8LY.

Sobota 30 lipca – Półfinały indywidualne i finały Nations Cup w Astley & Tyldesley.

Niedziela 31 lipca – Finały indywidualne w Astley & Tyldesley.

Indywidualne formularze zgłoszeniowe

Zgłoszenia indywidualne należy przesyłać za pomocą poniższego formularza do niedzieli 29 maja: https://forms.office.com/r/eEesRVhBjU

Nie ma opłaty za udział w zawodach. Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach w poszczególnych kategoriach wiekowych będą musieli przedstawić dowód tożsamości przed startem w turnieju.

Zgłoszenia reprezentacji narodowych

Menedżerowie brytyjskich drużyn proszeni są o potwierdzenie zgłoszeń drużyn na mecze Nations Cup do sekretarza generalnego ICSF (m.hack@blueyonder.co.uk) do niedzieli 29 maja 2022 roku.

Zakwaterowanie

Oficjalnym hotelem na weekend Mistrzostw Europy jest Holiday Inn Express, Leigh Sports Village, Sale Way, Leigh, Gt. Manchester, WN7 4JY.

Organizatorzy przewidzieli do dyspozycji uczestników Mistrzostw 40 pokoi dwuosobowych typu twin. Dla zawodników pokoje zarezerwowano do środy 6 lipca. Po tym terminie zostaną wprowadzone do ogólnej sprzedaży. 40 pokoi zabukowanych jest w terminie od czwartku 28 lipca do poniedziałku 1 sierpnia.

Cena wynosi 78 funtów za pokój, ze śniadaniem.

Aby dokonać rezerwacji, organizatorzy proszą o bezpośredni kontakt z hotelem pod adresem: reservations@hiexpressleigh.co.uk lub telefonicznie pod numerem 0800 43 40 40 (0044 800 43 40 40, jeśli dzwonisz  spoza Wielkiej Brytanii).

Dokonując rezerwacji, w zgłoszeniu podaj „Mistrzostwa w cycle speedwayu”.

Strona internetowa hotelu to http://www.hiexpressleigh.co.uk/

Odległości pomiędzy obiektami

Odległość między oficjalnym hotelem a torem Astley & Tyldesley wynosi 8 km, drogą A572, Manchester Road. Czas podróży to ok. 1 godz.i 15-20 minut.

Odległość między torem Astley & Tyldesley a torem Cookson Park wynosi 84 mile (86 km), drogą A616/A628, Woodhead Pass. Czas podróży to ok. 1 godz. – 1 godzina i 30 minut.