Medaliści IMP
Z podziałem na klasy:

RokMiejsceZłotoSrebroBrąz
1932MysłowiceAlfred WeylKM Unia Poznań, kl. 250 cm³UrbantkeKM Bielsko, kl. 250 cm³ChrostekŚląski KM Katowice, kl. 250 cm³
Rudolf BreslauerŚląski KM Katowice, kl. 350 cm³Alfons ZiółkowskiKM Unia Poznań, kl. 350 cm³Marian MalickiKM Unia Poznań, kl. 350 cm³
Rudolf BreslauerŚląski KM Katowice, kl. > 500 cm³Edward LangierLegia Warszawa, kl. > 500 cm³Czesław GembalaKM Kraków, kl. > 500 cm³
1933MysłowiceAlfred WeylKM Unia Poznań, kl. 250 cm³DziechKM Bielsko, kl. 250 cm³FabijaniakKM Mysłowice, kl. 250 cm³
Leopold BaronKM Bielsko, kl. 350 cm³Edward LangierLegia Warszawa, kl. 350 cm³
Leopold BaronKM Bielsko, kl. > 350 cm³Edward LangierLegia Warszawa, kl. > 350 cm³Franciszek KempkaKM Sosnowiec, kl. > 350 cm³

W 1934 IMP nie rozegrano

RokMiejsceZłotoSrebroBrąz
1935BydgoszczJan WitkowskiKM Bydgoszcz, BSA 350 cm³Erwin GeyerKM Cieszyn, Rudge 250 cm³Jan KrystaKM Bielsko, Rudge 500 cm³

W latach 1936–1946 mistrzostw nie rozgrywano

RokMiejsceZłotoSrebroBrąz
19478 rundBolesław DobrowolskiLKM Leszno, kl. 130 cm³Władysław GątkiewiczOlimpia Grudziądz, kl. 130 cm³
Zygmunt ŚmigielPolonia Bydgoszcz, kl. 250 cm³Alfred SmoczykLKM Leszno, kl. 250 cm³
Eryk PierchałaRKM Rybnik, kl. 350 cm³Marian NowackiMK Rawicz, kl. 350 cm³
Tadeusz WikaryjczykSSM Gdynia, kl. > 350 cm³Stanisław BrunPKM Warszawa, kl. > 350 cm³

Bez podziału na klasy:

RokMiejsceZłotoSrebroBrąz
1948KrakówFinał niezostałrozegrany
1949LesznoAlfred SmoczykLKM Unia LesznoEugeniusz ZenderowskiSkra Związkowiec WarszawaJan PaluchPolonia Ogniwo Bytom
1950KrakówJózef OlejniczakUnia LesznoTadeusz KołeczekOgniwo ŁódźFlorian KapałaKKS Kolejarz Rawicz
1951WrocławWłodzimierz SzwendrowskiOgniwo BytomAlfred SpyraGórnik RybnikZbigniew RaniszewskiGwardia Bydgoszcz
1952WrocławEdward KupczyńskiSpójnia WrocławTadeusz FijałkowskiBudowlani WarszawaJanusz SucheckiCWKS Wrocław
19534 rundyFlorian KapałaKKS Kolejarz RawiczBolesław BoninGwardia BydgoszczTadeusz FijałkowskiBudowlani Warszawa
19545 rundMieczysław PołukardSpójnia WrocławJanusz SucheckiBudowlani WarszawaEdward KupczyńskiSpójnia Wrocław
19554 rundyWłodzimierz SzwendrowskiSparta ŁódźAndrzej KrzesińskiUnia LesznoZbigniew RaniszewskiGwardia Bydgoszcz
19563 rundyFlorian KapałaKKS Kolejarz RawiczEdward KupczyńskiŚlęza WrocławStanisław TkoczGórnik Rybnik
1957RybnikMarian KaiserLegia WarszawaJoachim MajGórnik RybnikEdward KupczyńskiSparta Wrocław
1958RybnikStanisław TkoczGórnik RybnikEdward KupczyńskiSparta WrocławJoachim MajGórnik Rybnik
1959RybnikStefan KwoczałaWłókniarz CzęstochowaJan MalinowskiStal RzeszówFlorian KapałaStal Rzeszów
1960RybnikKonstanty PociejkowiczSparta WrocławMarian KaiserLegia GdańskBernard KacperakWłókniarz Częstochowa
1961RzeszówFlorian KapałaStal RzeszówMarian KaiserLegia GdańskHenryk ŻytoUnia Leszno
1962RzeszówFlorian KapałaStal RzeszówHenryk ŻytoUnia LesznoJoachim MajGórnik Rybnik
1963RybnikHenryk ŻytoUnia LesznoJoachim MajGórnik RybnikMarian KaiserGKS Wybrzeże Gdańsk
1964RybnikAndrzej WyglendaGórnik RybnikJoachim MajGórnik RybnikAndrzej PogorzelskiStal Gorzów Wielkopolski
1965RybnikStanisław TkoczKS ROW RybnikAndrzej WyglendaKS ROW RybnikAndrzej PogorzelskiStal Gorzów Wielkopolski
1966RybnikAntoni WorynaKS ROW RybnikMarian RoseStal Apator ToruńAndrzej PogorzelskiStal Gorzów Wielkopolski
1967RybnikZygmunt PytkoUnia TarnówAntoni WorynaKS ROW RybnikZygfryd FriedekKS Kolejarz Opole
1968RybnikAndrzej WyglendaKS ROW RybnikEdmund MigośStal Gorzów WielkopolskiEdward JancarzStal Gorzów Wielkopolski
1969RybnikAndrzej WyglendaKS ROW RybnikPaweł WaloszekŚląsk ŚwiętochłowiceJerzy TrzeszkowskiSparta Wrocław
1970Gorzów WielkopolskiEdmund MigośStal Gorzów WielkopolskiAndrzej WyglendaKS ROW RybnikAntoni WorynaKS ROW Rybnik
1971RybnikJerzy GrytKS ROW RybnikJerzy SzczakielKS Kolejarz OpoleAndrzej WyglendaKS ROW Rybnik
1972BydgoszczZenon PlechStal Gorzów WielkopolskiPaweł WaloszekŚląsk ŚwiętochłowiceHenryk GlücklichPolonia Bydgoszcz
1973RybnikAndrzej WyglendaKS ROW RybnikJerzy GrytKS ROW RybnikBogusław NowakStal Gorzów Wielkopolski
1974Gorzów WielkopolskiZenon PlechStal Gorzów WielkopolskiEdward JancarzStal Gorzów WielkopolskiPiotr BruzdaSparta Wrocław
1975CzęstochowaEdward JancarzStal Gorzów WielkopolskiMarek CieślakWłókniarz CzęstochowaPaweł WaloszekŚląsk Świętochłowice
1976Gorzów WielkopolskiZdzisław DobruckiUnia LesznoJerzy RembasStal Gorzów WielkopolskiEdward JancarzStal Gorzów Wielkopolski
1977Gorzów WielkopolskiBogusław NowakStal Gorzów WielkopolskiAndrzej TkoczKS ROW RybnikMieczysław WoźniakStal Gorzów Wielkopolski
1978Gorzów WielkopolskiBernard JąderUnia LesznoBolesław ProchStal Gorzów WielkopolskiRobert SłabońSparta Wrocław
1979Gorzów WielkopolskiZenon PlechGKS Wybrzeże GdańskMieczysław WoźniakStal Gorzów WielkopolskiRobert SłabońSparta Wrocław
1980LesznoBernard JąderUnia LesznoAndrzej HuszczaFalubaz Zielona GóraHenryk OlszakFalubaz Zielona Góra
1981LesznoRoman JankowskiUnia LesznoZenon PlechGKS Wybrzeże GdańskEdward JancarzStal Gorzów Wielkopolski
1982Zielona GóraAndrzej HuszczaFalubaz Zielona GóraLeonard RabaKS Kolejarz OpoleRoman JankowskiUnia Leszno
1983GdańskEdward JancarzStal Gorzów WielkopolskiZenon PlechGKS Wybrzeże GdańskAndrzej HuszczaFalubaz Zielona Góra
1984Gorzów WielkopolskiZenon PlechGKS Wybrzeże GdańskJerzy RembasStal Gorzów WielkopolskiAndrzej HuszczaFalubaz Zielona Góra
1985Gorzów WielkopolskiZenon PlechGKS Wybrzeże GdańskBolesław ProchPolonia BydgoszczMaciej JaworekFalubaz Zielona Góra
1986Zielona GóraMaciej JaworekFalubaz Zielona GóraWojciech ŻabiałowiczApator ToruńGrzegorz KuźniarStal Rzeszów
1987ToruńWojciech ŻabiałowiczApator ToruńZenon KasprzakUnia LesznoRoman JankowskiUnia Leszno
1988LesznoRoman JankowskiUnia LesznoJan KrzystyniakUnia LesznoZenon KasprzakUnia Leszno
1989LesznoWojciech ZałuskiKS Kolejarz OpoleJan KrzystyniakStal RzeszówTomasz GollobGKS Wybrzeże Gdańsk
1990LublinZenon KasprzakUnia LesznoMirosław KorbelKS ROW RybnikTomasz GollobPolonia Bydgoszcz
1991ToruńSławomir DrabikWłókniarz CzęstochowaWojciech ZałuskiKS Kolejarz OpoleSławomir DudekMorawski Zielona Góra
1992Zielona GóraTomasz GollobPolonia BydgoszczJarosław SzymkowiakMorawski Zielona GóraRobert SawinaApator Toruń
1993BydgoszczTomasz GollobPolonia BydgoszczTomasz ŚwiątkiewiczApator ToruńPiotr ŚwistStal Gorzów Wielkopolski
1994WrocławTomasz GollobPolonia BydgoszczJacek KrzyżaniakApator ToruńJarosław OlszewskiGKS Wybrzeże Gdańsk
1995WrocławTomasz GollobPolonia BydgoszczPiotr ŚwistStal Gorzów WielkopolskiRafał DobruckiTS Polonia Piła
1996WarszawaSławomir DrabikWłókniarz CzęstochowaAdam ŁabędzkiUnia LesznoRoman JankowskiUnia Leszno
1997CzęstochowaJacek KrzyżaniakApator ToruńSławomir DrabikWłókniarz CzęstochowaTomasz GollobPolonia Bydgoszcz
1998BydgoszczJacek GollobPolonia BydgoszczTomasz GollobPolonia BydgoszczWiesław JaguśApator Toruń
1999BydgoszczPiotr ProtasiewiczPolonia BydgoszczTomasz GollobPolonia BydgoszczJacek KrzyżaniakWTS Wrocław
2000PiłaJacek GollobTS Polonia PiłaJarosław HampelTS Polonia PiłaJacek KrzyżaniakWTS Wrocław
2001BydgoszczTomasz GollobPolonia BydgoszczRobert SawinaWTS WrocławSebastian UłamekWTS Wrocław
2002ToruńTomasz GollobPolonia BydgoszczKrzysztof CegielskiSKS Start GnieznoPiotr Świst, Jacek Krzyżaniak, Stal Gorzów, WTS Wrocław
2003BydgoszczRune HoltaWłókniarz CzęstochowaTomasz GollobPolonia BydgoszczTomasz JędrzejakWTS Wrocław
2004CzęstochowaGrzegorz WalasekWłókniarz CzęstochowaJarosław HampelWTS WrocławRune HoltaWłókniarz Częstochowa
2005TarnówJanusz KołodziejUnia TarnówTomasz GollobUnia TarnówJacek GollobUnia Tarnów
2006TarnówTomasz GollobUnia TarnówWiesław JaguśKS ToruńSebastian UłamekWłókniarz Częstochowa
2007WrocławRune HoltaUnia TarnówTomasz GollobUnia TarnówDamian BalińskiUnia Leszno
2008LesznoAdam SkórnickiPSŻ PoznańJarosław HampelUnia LesznoGrzegorz WalasekZKŻ Zielona Góra
2009ToruńTomasz GollobStal Gorzów WielkopolskiKrzysztof KasprzakUnia LesznoJanusz KołodziejUnia Tarnów
2010Zielona GóraJanusz KołodziejUnia LesznoKrzysztof KasprzakUnia TarnówRafał DobruckiFalubaz Zielona Góra
2011LesznoJarosław HampelUnia LesznoPrzemysław PawlickiKS Speedway – Polonia PiłaPiotr ProtasiewiczFalubaz Zielona Góra
2012Zielona GóraTomasz JędrzejakSparta WrocławRafał OkoniewskiStal RzeszówKrzysztof BuczkowskiPolonia Bydgoszcz
2013TarnówJanusz KołodziejUnia TarnówKrzysztof KasprzakStal Gorzów WielkopolskiMaciej JanowskiUnia Tarnów
2014Zielona GóraKrzysztof KasprzakStal Gorzów WielkopolskiPiotr PawlickiUnia LesznoJanusz KołodziejUnia Tarnów
2015Gorzów WielkopolskiMaciej JanowskiSparta WrocławBartosz ZmarzlikStal Gorzów WielkopolskiTomasz GapińskiStal Gorzów Wielkopolski
2016LesznoPatryk DudekFalubaz Zielona GóraPiotr PawlickiUnia LesznoMaciej JanowskiSparta Wrocław
2017Gorzów WielkopolskiSzymon WoźniakSparta WrocławPrzemysław PawlickiStal Gorzów WielkopolskiPatryk DudekFalubaz Zielona Góra
2018LesznoPiotr PawlickiUnia LesznoMaciej JanowskiSparta WrocławJanusz KołodziejUnia Leszno
2019LesznoJanusz KołodziejUnia LesznoBartosz ZmarzlikStal Gorzów WielkopolskiMaciej JanowskiSparta Wrocław
2020LesznoMaciej JanowskiSparta WrocławBartosz ZmarzlikStal Gorzów WielkopolskiSzymon WoźniakStal Gorzów Wielkopolski

Klasyfikacja medalowa wg zawodników. Poniższe zestawienie obejmuje IMP od roku 1949 (bez podziału na klasy):

Lp.ZawodnikLataZłotoSrebroBrązRazem
1.Tomasz Gollob1989–200985316
2.Zenon Plech1972–1985527
3.Andrzej Wyglenda1964–19734217
4.Janusz Kołodziej2005–2019437
5.Florian Kapała1950–1962426
6.Edward Jancarz1968–19832136
6.Maciej Janowski2013–20202136
8.Sławomir Drabik1991–1997213
9.Roman Jankowski1981–1996235
10.Stanisław Tkocz1956–1965213
10.Jacek Gollob1998–2005213
10.Rune Holta2003–2007213
13.Włodzimierz Szwendrowski1951–195522
13.Bernard Jąder1978–198022
15.Jarosław Hampel2000–2011134
15.Krzysztof Kasprzak2009–2014134
17.Edward Kupczyński1952–19581225
18.Marian Kaiser1957–19631214
19.Piotr Pawlicki2014–2018123
20.Jacek Krzyżaniak1994–20021135
21.Andrzej Huszcza1980–19841124
22.Henryk Żyto1961–19631113
22.Antoni Woryna1966–19701113
22.Zenon Kasprzak1987–19901113
25.Edmund Migoś1968–1970112
25.Jerzy Gryt1971–1973112
25.Wojciech Żabiałowicz1986–1987112
25.Wojciech Załuski1989–1991112
29.Bogusław Nowak1973–1977112
29.Maciej Jaworek1985–1986112
29.Grzegorz Walasek2004–2008112
29.Piotr Protasiewicz1999–2011112
29.Tomasz Jędrzejak2003–2012112
29.Patryk Dudek2016–2017112
29.Szymon Woźniak2017–2020112
36.Alfred Smoczyk194911
36.Józef Olejniczak195011
36.Mieczysław Połukard195411
36.Stefan Kwoczała195911
36.Konstanty Pociejkowicz196011
36.Zygmunt Pytko196711
36.Zdzisław Dobrucki197611
36.Adam Skórnicki200811
44.Joachim Maj1957–1964325
45.Bartosz Zmarzlik2015–202033
46.Paweł Waloszek1969–1975213
47.Jerzy Rembas1976–198422
47.Bolesław Proch1978–198522
47.Jan Krzystyniak1988–198922
47.Przemysław Pawlicki2011–201722
51.Piotr Świst1993–2002123
52.Tadeusz Fijałkowski1952–1953112
52.Janusz Suchecki1952–1954112
52.Mieczysław Woźniak1977–1979112
52.Robert Sawina1992–2001112
52.Wiesław Jaguś1998–2006112
57.Eugeniusz Zenderowski194911
57.Tadeusz Kołeczek195011
57.Alfred Spyra195111
57.Bolesław Bonin195311
57.Andrzej Krzesiński195511
57.Jan Malinowski195911
57.Marian Rose196611
57.Jerzy Szczakiel197111
57.Marek Cieślak197511
57.Andrzej Tkocz197711
57.Leonard Raba198211
57.Mirosław Korbel199011
57.Jarosław Szymkowiak199211
57.Tomasz Świątkiewicz199311
57.Adam Łabędzki199611
57.Krzysztof Cegielski200211
57.Rafał Okoniewski201211
74.Andrzej Pogorzelski1964–196633
75.Zbigniew Raniszewski1951–195522
75.Robert Słaboń1978–197922
75.Sebastian Ułamek2001–200622
75.Rafał Dobrucki1995–201022
79.Jan Paluch194911
79.Bernard Kacperak196011
79.Zygfryd Friedek196711
79.Jerzy Trzeszkowski196911
79.Henryk Glücklich197211
79.Piotr Bruzda197411
79.Henryk Olszak198011
79.Grzegorz Kuźniar198611
79.Sławomir Dudek199111
79.Jarosław Olszewski199411
79.Damian Baliński200711
79.Krzysztof Buczkowski201211
79.Tomasz Gapiński201511

Klasyfikacja wg klubów:

Lp.KlubZłotoSrebroBrązRazem
1.Unia Leszno139729
2.Stal Gorzów Wielkopolski8121232
3.KS ROW Rybnik810523
4.Polonia Bydgoszcz85619
5.Sparta Wrocław751325
6.Unia Tarnów53412
7.Włókniarz Częstochowa52310
8.Falubaz Zielona Góra32914
9.GKS Wybrzeże Gdańsk3238
10.Apator Toruń2529
11.Stal Rzeszów2327
12.KKS Kolejarz Rawicz213
13.KS Kolejarz Opole1315
14.Legia Warszawa (Wrocław, Gdańsk)1214
15.TS Polonia Piła1113
16.Ogniwo Łódź112
17.Polonia Bytom112
18.PSŻ Poznań11
19.Skra Warszawa314
20.Śląsk Świętochłowice213
21.SKS Start Gniezno11
21.KS Speedway – Polonia Piła11