Wśród 14 stałych uczestników przyszłorocznego cyklu Grand Prix na długim torze znajduje się aż 4 reprezentantów Niemiec. W sezonie 2021 o Indywidualne Mistrzostwo Świata powalczą – Lukas Fienhage (aktualny Mistrz Świata), Max Dilger, Bernd Diener (awansowali z zawodów Challenge) oraz Martin Smolinski.

Smolinski to spora gwiazda long tracku, Mistrz Świata z roku 2018 oraz Wicemistrz z roku 2019. W sezonie 2020 w ogóle nie startował z powodu ciężkiej kontuzji (jako jedyny zawodnik na świecie miał startować także w GP na torze klasycznym!).

Martin Smolinski na sezon 2021 otrzymał „dziką kartę” i decyzja ta wydaje się jak najbardziej słuszna, gdyż należy on od kilku lat do ścisłej światowej czołówki na długim torze.

Kwartet Niemców w gronie 14 stałych uczestników stanowi ich całkiem pokaźny procent. Należy zaznaczyć jednakże, że oprócz Smolinskiego wszyscy oni wywalczyli sobie prawo startu w rywalizacji na torze. Niemiecki long track jest jak widać w znakomitej kondycji.

W gronie stałych uczestników jest natomiast zaledwie 1 Francuz – Mathieu Trésarrieu i jak na potencjał tegoż kraju (ilość zawodników, torów) jest to liczba nad wyraz skromna.

Wśród stałych uczestników brak, po raz pierwszy od kilku lat znanego znakomicie w Polsce Chrisa Harrisa. Jest on jednakże pierwszym rezerwowym cyklu i w wypadku rezygnacji z cyklu któregoś z zawodników – wystąpi on w GP, w przeciwnym wypadku będzie mógł liczyć na pojedyncze występy w razie kontuzji któregoś z żużlowców. O braku Brytyjczyka w GP (przynajmniej na chwilę obecną) zaważyło niskie miejsce w klasyfikacji w cyklu w 2020 roku (10), ponadto zawodnik nie wystartował w GP Challenge gdzie miałby szansę zapewnienia sobie w nim udziału.

Skład Grand Prix 2021:
Lukas Fienhage 🇩🇪
Kenneth Kruse Hansen 🇩🇰
Mathieu Trésarrieu 🇫🇷
Zach Wajtknecht 🇬🇧
Romano Hummel 🇳🇱
Theo Pijper 🇳🇱
James Shanes 🇬🇧
Josef Franc 🇨🇿
Max Dilger 🇩🇪
Bernd Diener 🇩🇪
Hynek Stichauer 🇨🇿
Tomas H. Jonasson 🇸🇪
Jesse Mustonen 🇫🇮
Martin Smolinski🇩🇪

Zawodnicy oczekujący:
Chris Harris 🇬🇧
Dave Meijerink 🇳🇱
Gaétan Stella 🇫🇷
Jacob Bukhave 🇩🇰
Fabian Wachs 🇩🇪
Jordan Dubernard 🇫🇷
Jarno De Vries 🇳🇱
Martin Malek 🇨🇿