Wśród 14 stałych uczestników przyszłorocznego cyklu Grand Prix na długim torze znajduje się aż 4 reprezentantów Niemiec. W sezonie 2021 o Indywidualne Mistrzostwo Świata powalczą – Lukas Fienhage (aktualny Mistrz Świata), Max Dilger, Bernd Diener (awansowali z zawodów Challenge) oraz Martin Smolinski.

Smolinski to spora gwiazda long tracku, Mistrz Świata z roku 2018 oraz Wicemistrz z roku 2019. W sezonie 2020 w ogóle nie startował z powodu ciężkiej kontuzji (jako jedyny zawodnik na świecie miał startować także w GP na torze klasycznym!).

Martin Smolinski na sezon 2021 otrzymał „dziką kartę” i decyzja ta wydaje się jak najbardziej słuszna, gdyż należy on od kilku lat do ścisłej światowej czołówki na długim torze.

Kwartet Niemców w gronie 14 stałych uczestników stanowi ich całkiem pokaźny procent. Należy zaznaczyć jednakże, że oprócz Smolinskiego wszyscy oni wywalczyli sobie prawo startu w rywalizacji na torze. Niemiecki long track jest jak widać w znakomitej kondycji.

W gronie stałych uczestników jest natomiast zaledwie 1 Francuz – Mathieu Trésarrieu i jak na potencjał tegoż kraju (ilość zawodników, torów) jest to liczba nad wyraz skromna.

Wśród stałych uczestników brak, po raz pierwszy od kilku lat znanego znakomicie w Polsce Chrisa Harrisa. Jest on jednakże pierwszym rezerwowym cyklu i w wypadku rezygnacji z cyklu któregoś z zawodników – wystąpi on w GP, w przeciwnym wypadku będzie mógł liczyć na pojedyncze występy w razie kontuzji któregoś z żużlowców. O braku Brytyjczyka w GP (przynajmniej na chwilę obecną) zaważyło niskie miejsce w klasyfikacji w cyklu w 2020 roku (10), ponadto zawodnik nie wystartował w GP Challenge gdzie miałby szansę zapewnienia sobie w nim udziału.

Skład Grand Prix 2021:
Lukas Fienhage ??
Kenneth Kruse Hansen ??
Mathieu Trésarrieu ??
Zach Wajtknecht ??
Romano Hummel ??
Theo Pijper ??
James Shanes ??
Josef Franc ??
Max Dilger ??
Bernd Diener ??
Hynek Stichauer ??
Tomas H. Jonasson ??
Jesse Mustonen ??
Martin Smolinski??

Zawodnicy oczekujący:
Chris Harris ??
Dave Meijerink ??
Gaétan Stella ??
Jacob Bukhave ??
Fabian Wachs ??
Jordan Dubernard ??
Jarno De Vries ??
Martin Malek ??