W ostatnią sobotę (14.11.br) na torze na Sępolnie odbyły się kolejne jesienne treningi żaków Szarży. Pogoda dopisuje i dzieci mogą bez przeszkód doskonalić swoją jazdę na rowerze. Jak zwykle grupa starsza miała swoje zajęcia jako pierwsza. Później do treningu przystąpili najmłodsi.

Po rozgrzewce młodzi zawodnicy mieli okazję pościgać się ze sobą na dwa lub trzy okrążenia (w zależności od kategorii wiekowej uczestników). Na zajęciach żaki miały elementy treningu wytrzymałościowego oraz szybkościowego. W grupie starszej nie było zbyt wielu uczestników, stąd sobotnie zajęcia były dla tej grupy chłopców bardzo wyczerpujące. Dzieci dawały z siebie wszystko i po zajęciach odczuwały trudy jazdy na torze.

Obie grupy dzieci miały również okazję rywalizować podczas ciekawych wyścigów, w odwrotnym kierunku niż zazwyczaj odbywają się biegi.

Jak zwykle podczas rywalizacji najmłodszych (szczególnie w drugiej grupie), wszystkie biegi były emocjonujące, a uczestnicy wyścigów zacięcie walczyli do ostatnich metrów.

Szarża Wrocław zaprasza wszystkie chętne dzieci na sobotnie treningi. Informację o zajęciach można znaleźć na stronie Szarży Wrocław na facebooku: Szarża Wrocław fb

10:15 – dzieci powyżej 6 roku życia;

11:30 – dzieci do 6 lat (też używające rowerów biegowych)

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotnich zajęć:

 

Zapraszamy do obejrzenia walki na torze w grupie starszej:

A tak radzili sobie na torze najmłodsi: