Chris Harris zwyciężył w trzeciej tegorocznej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata 2023 na długim torze rozegranej we francuskim Marmande. Jest to już drugie zwycięstwo Brytyjczyka w tym sezonie w mistrzostwach – pierwsze odniósł w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugie miejsce w zawodach zajął Niemiec Martin Smolinski, który to samo miejsce zajął w ostrowskiej rudzie. Trzecie miejsce w turnieju zajął natomiast Brytyjczyk Zach Wajtknecht. To właśnie wymieniona wyżej trójka zawodników (Harris, Smolinski, Wajtknecht) jest zdecydowanie na czele, na półmetku rywalizacji o tegoroczne IMŚ i jest niemalże pewne iż ktoś z tego tercetu zostanie mistrzem!

Ciężko stwierdzić czy będzie to Niemiec czy któryś z Brytyjczyków. Szanse wydają się być podobne. W zeszłorocznym cyklu nie startował Smolinski natomiast w trzech pozostałych do rozegrania tegorocznych rundach (Morizès, Scheessel, Mühldorf) nieco więcej punktów w zeszłym roku (na wszystkich 3 torach odbyły się zawody także w sezonie 2022) zgromadził Harris niż Wajtknecht który ma ponadto o 3 „oczka” więcej w klasyfikacji przejściowej od swojego rodaka.

Te dane mogą wskazywać iż nieco większe szanse na mistrzostwo ma Harris ale czy większe niż Smolinski? Rywalizacja o tegoroczne Indywidualne Mistrzostwo Świata zapowiada się fascynująco. Harris jest aktualnie w życiowej jeśli chodzi o long track formie – zwyciężył w 2 zawodach z rzędu. Na pewno jednakże młody i perspektywiczny Wajtknecht oraz doświadczony Smolinski nie odpuszczą i liczyć się będą w walce o ostateczny triumf.