Żadna z drużyn w tym sezonie nie doświadcza tylu przeciwności losu co Unia Leszno. W piątek 16 czerwca gospodarzem pierwszego meczu 10 rundy PGE Ekstraligi są właśnie Leszczynianie.

Czeka ich niezmiernie trudne zadanie, gdyż na „Smoczyku” podejmują drużynowych mistrzów Polski z 2022 roku ekipę Platinum Motoru Lublin.

Wydawałoby się, że największa armata gospodarzy poprowadzi leszczyńską młodzież. Do składu Unii wrócił Janusz Kołodziej. Jednak niestety, w czwartek rzecznik prasowy Unii Leszno, Rafał Dobrowolski poinformował na Twitterze, że gospodarze w dzisiejszym meczu przeciwko Platinum Motorowi Lublin pojadą bez swojego lidera. Miejscowi przegrali pierwsze spotkanie w Lublinie bardzo wysoko – różnicą aż 40 punktów. Na pewno nie można odmówić zawodnikom klubu z Wielkopolski walki – co Fogo Unia pokazała w ostatnim meczu przeciwko Włókniarzowi w Częstochowie.

Poza tym Lublinianie niedawno ulegli różnicą ponad 20 punktów w Grudziądzu. Piotr Baron uwzględniając różne przeciwności zestawił skład swojej drużyny nietypowo. Janusz Kołodziej ma numer 10. W jego miejsce wskoczy najprawdopodobniej Hubert Jabłoński. Z 13 wystąpi Adrian Miedziński. Miejsce w składzie znalazło się także dla Maurice’a Browna. Młody Australijczyk zapewne wystąpi w tym spotkaniu, gdyż sytuacja kadrowa gospodarzy jest nie do pozazdroszczenia.

Tymczasem kadra Motoru wobec kontuzji Dominika Kubery wygląda niezmiennie. Choć w ostatnim meczu w skaldzie pojawił się Fin Antti Vuolas i jest także dziś w ekipie przyjezdnych z numerem 4. Pod siódemką znajduje się mało doświadczony junior Jan Rachubik. Być może do składu „wskoczy” jeszcze Kacper Grzelak.

Miejscowi na pewno „tanio skóry nie sprzedadzą” jednak zwycięzca tego meczu może być tylko jeden.

Zapowiadane składy:

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Maurice Brown
12. Jaimon Lidsey
13. Adrian Miedziński
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Platinum Motor Lublin 
1. Jarosław Hampel
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Antti Vuolas
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Cierniak
7. Jan Rachubik

Początek spotkania:piątek 16 czerwca, godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1.
Wynik pierwszego meczu: 65:25 dla Motoru