Już dziś, w piątek 3 maja czwartą rundę spotkań PGE Ekstraligi zainauguruje spotkanie w Grudziądzu. O godz. 18:00 ZOOleszcz GKM Grudziądz o pierwsze punkty powalczy na własnym torze z Fogo Unią Leszno. Grudziądzanie do tej pory w meczach PGE Ekstraligi nie zdobyli żadnego punktu. Przegrali wyjazdowe mecze we Wrocławiu i Zielonej Górze, a na inaugurację sezonu przegrali u siebie spotkanie z Motorem Lublin.

GKM potrzebuje punktów i tego nikomu nie trzeba tłumaczyć. Goście po trzech meczach mają trzy punkty i są w zdecydowanie lepszej sytuacji niż gospodarze tego meczu. W Grudziądzu liczą na przebudzenie byłego mistrza świata Jasona Doyle’a. W tym sezonie nominowany na lidera GKM-u Australijczyk w rozgrywkach o DMP jedzie bardzo słabo. To , że potrafi ścigać się na żużlu udowodnił w minioną sobotę w Gorican, lądując na pudle pierwszej rundy SGP i w finale pokonując Bartosza Zmarzlika. W Grudziądzu liczą na dobrą jazdę Doyle’a.

Meczu w kontekście walki o utrzymanie się w PGE Ekstralidze jest bardzo ważny dla obu drużyn. Obie ekipy wystąpią w najsilniejszych zestawieniach w tym meczu. Trenerzy zarówno GKM-u jak i Unii dokonali jedynie kosmetycznych zmian w składach swoich drużyn (polegających na zamianie numerów niektórych żużlowców). Rafał Okoniewski w miejsce Huberta Jabłońskiego do walki w podstawowym składzie desygnował Antoniego Mencla.

Awizowane składy na mecz w Grudziądzu:

Fogo Unia LesznoZOOleszcz GKM Grudziądz
1. Bartosz Smektała9. Max Fricke
2. Janusz Kołodziej10. Wadim Tarasienko
3. Andrzej Lebiediew11. Jaimon Lidsey
4. Keynan Rew12. Kacper Pludra
5. Grzegorz Zengota13. Jason Doyle
6. Damian Ratajczak14. Kacper Łobodziński
7. Antoni Mencel15. Kevin Małkiewicz

Początek spotkania w Grudziądzu: piątek 3 maja, godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1.