Do zakończenia zasadniczej części rozgrywek została już tylko jedna runda. Po 13 meczach PGE Ekstraligi – można napisać, iż tradycyjnie już, na czele klasyfikacji najskuteczniejszych Zawodników jest Bartosz Zmarzlik, który „wykręcił” średnią 2,645 pkt/bieg. Dokonał tego w 13 meczach, stając pod taśmą 62 razy.

Jednak najwięcej punktów do tej pory zdobył Emil Sajfutdinow. Zawodnik FNS Apatora Toiruń w 70 biegach zdobył 167 punktów i 4 bonusy. Daje mu to drugą średnią w PGE Ekstralidze: 2,443.

Na kolejnych miejscach są zawodnicy, którzy mają prawie identyczną skuteczność w rywalizacji ekstra ligowej. Janusz Kołodziej ma średnią 2,345 pkt/bieg (w 12 meczach), a Artem Łaguta 2,344 pkt/bieg w 13 spotkaniach.

Pierwszą dziesiątkę najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi zamyka Jack Holder, ze średnią 2,097 pkt/bieg.

Aż czterech żużlowców – Fredrik Lindgren, Mikkel Michelsen, Szymon Woźniak oraz Maciej Janowski ze średnią ponad 2 punkty na bieg znajdują się poza czołową dziesiątką tej kl;osyfikacji.

W pierwszej trzydziestce najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi dwa kluby Motor i Sparta mają po sześciu przedstawicieli. Oznacza to, iż w obu tych drużynach są silni juniorzy – Mateusz Cierniak i Bartłomiej Kowalski, a także zawodnicy z kategorii U-24. Po czterech zawodników w TOP 30 mają kluby z Częstochowy i Gorzowa.

Najwięcej bonusów – 22 ma na swoim koncie Fredrik Lindgren.

Aż dwudziestu zawodników ma na swoim koncie minimum 100 zdobytych punktów.21 w tej klasyfikacji Tai Woffinden ma 98 punktów, ale aż 17 bonusów w 59 biegach.