Już w najbliższą sobotę, dnia 3 września we francuskim Morizès odbędzie się 4 finał Indywidualnych Mistrzostw Świata 2022 na długim torze. Tor we Francji ma długość 520 metrów.

Przed zawodami zdecydowanym liderem cyklu (57 punktów) jest zawodnik gospodarzy sobotnich zawodów – Mathieu Trésarrieu, drugi jest Chris Harris (43 punkty) a trzeci – aktualny IMŚ – Holender Romano Hummel (37 punktów).

Jeśli Francuz zajmie miejsce w zawodach przed Harrisem oraz Hummelem będzie już blisko drugiego w swojej karierze tytułu mistrzowskiego. Ostatnie 2 rundy IMŚ odbędą się natomiast 10 września w niemieckiej Vechcie oraz 25 września w holenderskim Roden.

Wracając jednak do najbliższych zawodów w Morizès – wystąpi w nich oczywiście także reprezentant Polski Stanisław Burza, który znakomicie pojechał w inauguracyjnych zawodach w Rzeszowie gdzie był drugi natomiast znacznie gorzej w 2 oraz 3 rundzie w Mühldorf oraz Scheessel. Oba te niemieckie obiekty są jednak bardzo długie (mają po 1000 metrów).

Jak już wspomniałem tor w Morizès ma niewiele ponad pół kilometra długości co powinno sprzyjać Polakowi. Jest to jeden z najbardziej znanych obiektów do long tracku na świecie, choć odbywają się na nim także czasem zawody w…klasycznym żużlu.

Drugim bardzo znanym długim torem we Francji jest obiekt w Marmande mający trawiastą nawierzchnię. Trzymajmy bardzo mocno kciuki za Stanisława Burzę, by zaprezentował się jak najlepiej. Aktualnie Polak zajmuje 9 miejsce w klasyfikacji przejściowej.