W 2010 roku odbyła się dziesiąta edycja turnieju, mająca na celu wyłonić najlepszą żużlową reprezentację świata – Drużynowego Mistrza Świata. Zawody te noszą nazwę Drużynowego Pucharu Świata. Złotego medalu zdobytego w 2009 roku w Lesznie bronili Polacy.

Po raz siódmy turniej finałowy DPŚ składał się z ośmiu drużyn narodowych. Podobnie jak w 2009 roku, półfinały zostały rozegrane na terenie krajów startujących w tych półfinałach (w 2010 – Polska i Wielka Brytania) a baraż i finał na terenie innego (w 2010: Dania).

Zwycięzcy półfinałów awansują bezpośrednio do finału. Drużyny z 2. i 3. miejsca w półfinale walczyły w barażu, z którego dwie reprezentacje uzupełniły skład finałowy.

Podobnie jak w przypadku barażu  finał Drużynowego Pucharu Świata został opóźniony o 20 godzin z powodu deszczu w Vojens (tu nie ma niespodzianki). Organizatorzy musieli więc przełożyć zaplanowane na 31 lipca zawody i rozegrać je dzień później – 1 sierpnia 2010 roku. Początkowo tor był dość trudny dla wszystkich zawodników. Jednak później nawierzchnia wyschła na tyle, że jak to zwykle bywa w SWC, w drugiej fazie zawodów można było zobaczyć wspaniałe wyścigi. W całej imprezie żadnej z 4 drużyn nigdy nie dzieliło więcej niż 12 punktów. Ostatecznie Polska zdobyła puchar, czwarty już w ciągu 6 lat. Ale zdecydowanie było to najważniejsza wygrana gdyż po raz pierwszy Polacy dokonali tego na torze poza naszym krajem. Duńczycy w dwóch ostatnich wyścigach nie zdobyli punktu i ostatecznie zajęli drugie miejsce. Szwecja i Wielka Brytania do ostatniego biegu toczyły zaciętą walkę o 3. miejsce.

Dla polskiej drużyny w Vojens punkty zdobywali: Rune Holta (10 pkt.), Jarosław Hampel (11 pkt.), Tomasz Gollob (12 pkt.), Adrian Miedziński (5 pkt.) i Janusz Kołodziej (6 pkt.).

Wyniki finału DPŚ, Vojens 1 sierpnia 2010 roku:

I. Polska – 44 pkt.

Rune Holta – 10
Jarosław Hampel – 11
Tomasz Gollob – 12
Adrian Miedziński – 5
Janusz Kołodziej – 6

II. Dania – 39 pkt.
Kenneth Bjerre – 9
Nicolai Klindt – 6
Niels K. Iversen – 9
Bjarne Pedersen – 9
Hans Andersen – 6

III. Szwecja – 35 pkt.
Fredrik Lindgren – 3
Jonas Davidsson – 7
Antonio Lindbaeck – 10
Magnus Zetterstroem – 2
Andreas Jonsson – 13

IV. Wielka Brytania – 33 pkt.
Chris Harris – 11
Tai Woffinden – 6
Simon Stead – 2
Scott Nicholls – 5
Lee Richardson – 9