W 1967 roku tarnowscy kibice żużla mieli powody do wielkiej radości. 1 października 1967 roku lider Unii Zygmunt Pytka (vel. Pytko) wywalczył w Rybniku tytuł indywidualnego mistrza Polski seniorów. W pokonanym polu pozostawił cała plejadę gwiazd, nie tylko polskiego, ale też światowego żużla między innymi Antoniego Worynę, Pawła Waloszka, Andrzeja Wyględę, Andrzeja Pogorzelskiego, Joachima Maja, czy Stanisława Tkocza.

Zygmunt Pytka startując na żużlu przez kilkanaście lat, był w drugiej połowie lat 60−tych czołowym polskim zawodnikiem, wielokrotnie reprezentował Polskę w eliminacjach do mistrzostw świata oraz w popularnych wówczas meczach międzynarodowych. Dlatego też całkiem słusznie uważany jest za najlepszego żużlowca w dziejach tego sportu w Tarnowie.

W finale na rybnickim torze wystartowało także trzech reprezentantów wrocławskiej Sparty. Konstanty Pociejkowicz zdobył 8 punktów i zajął szóste miejsce. Z 6 punktami zawody ukończył Bohdan Jaroszewicz, co dało mu 11 miejsce. Jerzy Trzeszkowski był 14.

Indywidualny Mistrz Polski Zygmunt Pytko zdobył 14 punktów. Przegrał tylko swój pierwszy bieg. Pokonał go wtedy Antoni Woryna. Jednak zawodnik ROW-u w wyścigu 16 stracił szansę na złoty medal. Przegrał wówczas z Zygfrydem Friedkiem oraz kolegą klubowym Andrzejem Wyglendą. Woryna musiał zadowolić się drugim miejscem, a Friedek z Opola stanął na najniższym stopniu podium.