Po niedzielnym meczu w Gorzowie został uzupełniony skład drużyn walczących o złoto i brąz w PGE Ekstralidze.

Pierwszy mecz o brązowy medal: Falubaz Zielona Góra – Sparta Wrocław

W piątek 09.10.br Falubaz Zielona Góra podejmie na swoim torze zdziesiątkowaną ekipę Sparty Wrocław. Wrocławianie na pewno przyjadą do Zielonej Góry bez Taia Woffindena oraz Maksa Drabika. Wyniki badań jakie przeprowadzono u Gleba Czugunova dadzą odpowiedź, czy młodzieżowiec Sparty wystartuje w piątek, w grodzie Bachusa.

Pod numerem 3 ujrzymy występującego jako gość Chrisa Holdera. Za Taia Woffindena będzie stosowane zastępstwo zawodnika. W Sparcie Wrocław zakładają, że do piątku skończą się kłopoty zdrowotne Gleba Czugunova i będzie on w stanie wystartować w Zielonej Górze. Mateusz Panicz 16 letni utalentowany młodzieżowiec Sparty jest wypożyczony do PSŻ-u Poznań. Ale w szerokim składzie Wrocławianie mają jeszcze Wiktorię Garbowską. Może lepszą opcją, dającą pewne pole do manewru byłoby wstawienie Garbowską pod numerem cztery, a Przemysława Liszkę zostawić jako opcję, gdyby Gleb nie był zdolny do startu. Przed meczem w drużynie można dokonać dwóch zmian. Opcja z Wiktorią w składzie daje Spartanom pole do manewru w każdej sytuacji. Przemysław Liszka może wskoczyć do składu pod numer 4, bądź 6. W obu wariantach Chris Holder wchodzi do składu pod numer 3, a za Taia Woffindena stosowana jest „zz”. Ale w klubie mają na pewno więcej informacji, do których my nie mamy dostępu. Oczywiście z numerem ósmym wystartuje Daniel Bewley, który będzie mógł zastępować Przemysława Liszkę.

Z Glebem, bądź bez niego w składzie, dwumecz Sparty z Falubazem, o brązowy medal zapowiada się piekielnie ciężko. By myśleć o zwycięstwie Fricke, Holder, Janowski (ewentualnie Czugunov też) muszą pojechać na 110% swoich możliwości. Na pewno do biegów nominowanych wystąpią w pięciu biegach. Jeśli będą te biegi wygrywać jest szansa, by Sparta wywiozła z Zielonej Góry korzystny rezultat. Wówczas, w niedzielę we Wrocławiu będzie szansa na wywalczenie przez Spartan brązowego medalu rozgrywek PGE Ekstraligi żużlowej.

W składzie Zielonogórzan nie żadnego zaskoczenia. Falubaz będzie się starał wygrać u siebie jak najwyższą różnicą punktową, by na rewanż do Wrocławia jechać z solidną zaliczką. Pod numerem 16 pojawi się zapewne Mateusz Tonder.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Wofinden
2. Max Fricke
3. Bartosz Curzytek
4. Przemysław Liszka
5. Maciej Janowski
6. Gleb Czugunow
7. Michał Curzytek
8.Daniel Bewley

RM Solar Falubaz Zielona Góra
9. Antionio Lindbaeck
10. Martin Vaculik
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak

Początek meczu: godz. 18:00. Transmisja ElevenSport 1.
Sędzia: Paweł Słupski

Pierwszy mecz o złoto: Stal Gorzów – Unia Leszno

Od dzisiaj (środa 07.10.br) komisarz toru (były żużlowiec, nie spokrewniony z Szymonem Woźniakiem) będzie przebywał w Gorzowie i przyglądał się pracom, jakie na torze będą wykonywać gospodarze pierwszego meczu o złoty medal. Żużlowa ekstraliga nie praktykowała do tej pory takich działań, by na trzy dni przed meczem osoba uprawniona, nadzorowała wszelkie prace torowe. Czyżby chciano uniknąć problemów z torem jakie były podczas meczu Stal – Sparta w niedzielę? Nikt z centrali żużlowej złego słowa nie powiedział na tor w Gorzowie podczas niedzielnego meczu, a „zawodnicy (z doświadczeniem w SGP) sami się wywracali”. Jednak przed finałem zastosowano procedurę, której w tym sezonie nie praktykowano w ogóle. Bez powodu, mając zaufanie do gospodarzy spotkania, takich działań się nie podejmuje. W Zielonej Górze komisarz toru przyjedzie w dzień rozpoczęcia meczu.

W składzie gospodarzy pod numerem 11 widnieje Niels Kristian Iversen. Mający rentgen w oczach lekarz Stali Wojciech Grabowski, po niedzielnym upadku stwierdził, iż Duńczyk jest zdolny do dalszych startów. I gospodarze piątkowego meczu wstawili Iversena do składu. Okazało się, iż zawodnik Stali mający upadki w sobotę i w niedzielę ma złamane żebro i jest niezdolny do startu w piątkowych zawodach. Burzy to pewną koncepcję składu Stanisławowi Chomskiemu. Jack Holder wskoczy do składu w miejsce Duńczyka, a Krzysztof Kasprzak wystąpi w meczu o z Unią o złoty medal.

A swoją drogą, czy Stal Gorzów postąpiła zgodnie z regulaminem zgłaszając do zawodów zawodnika niezdolnego do startów, za którego nie można stosować zastępstwa zawodnika?

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Niels Kristian Iversen
12. Krzysztof Kasprzak
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał KarczmarzPoczątek meczu: godz. 20:30. Transmisja nSport+
Sędzia: Krzysztof Meyze