W niedzielę 26.07.2020 zostaną rozegrane dwa mecze kończące siódmą rundę PGE Ekstraligi żużlowej. O godzinie 16:30 rozpocznie się bardzo ważny, dla obu drużyn, mecz w Grudziądziu. Miejscowy GKM będzie walczył ze Stalą Gorzów. Mecz ma ogromne znaczenie w kontekście utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Stal Gorzów jak dotąd jeszcze „nie weszła w sezon”. Na domiar złego po kłopotach z własnym stadionem ma do rozegrania dwa zaległe mecze.

Drugi niedzielny mecz również ma ogromne znaczenie dla układu tabeli PGE Ekstraligi. O ile pierwsze niedzielne spotkanie ma znaczenie dla drużyn z dolnej części tabeli, o tyle mecz w Częstochowie rozgrywają dwie drużyny walczące o pierwsze miejsce w żużlowej ekstralidze. Drużyna Włókniarza doznała już w tym sezonie porażki na swoim torze. Częstochowianie przegrali u siebie z Motorem Lublin. Oceniając składy drużyn, można stwierdzić, iż silniejsza personalnie od Motoru jest drużyna Unii Leszno. Jednak tam gdzie zaczyna się żużel, tam kończy się logika. Czy podrażnione lwy są w stanie zatrzymać rozpędzone byki?

MrGarden GKM Grudziądz – Moje Bermudy Stal Gorzów

Do składu Stali Gorzów wraca Krzysztof Kasprzak. W czwartek zaliczył udane zawody w Gnieźnie. Zajął 4 miejsce w trzeciej rundzie Tauron SEC. Czy gorzowianie, którzy swój ostatni mecz rozegrali 12 lipca są w stanie wygrać z będącym w trybie meczowym GKMem Grudziądz? Stal przegrała wszystkie mecze w tym sezonie. Jeżeli zawodnicy z miasta nad Wartą myślą o zwycięstwie, to Bartosz Zmarzli musi mieć wsparcie w swoich kolegach z drużyny. Bardzo duże znaczenie dla końcowego wyniku będzie miał występ młodzieżowców obu drużyn. Trener Kempiński ma przed tym meczem duży ból głowy. Chodzi o Nickiego Pedersena. Zaliczył upadek i poobijał się startując w Tauron SEC w Gnieźnie. Czy ktokolwiek, bądź cokolwiek jest w stanie zmobilizować nerwowego Duńczyka? Przekonamy się o tym w najbliższą niedzielę.

Składy drużyn:

MrGarden GKM Grudziądz:
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artiom Łaguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Niels Kristian Iversen
3. Szymon Woźniak
4. Bartosz Zmarzlik
5. Anders Thomsen
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński

Początek spotkania: 26 lipca (niedziela), godz. 16:30. Transmisja nSport+

.

Eltrox Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

W składach obu drużyn występują sprawdzeni zawodnicy. W zespole Włókniarza po kontuzji wraca Jakub Miśkowiak. A w drużynie Unii w składzie pozostał Jaimon Lidsey. Więcej zmian personalnych w awizowanych zestawieniach dwóch najlepszych obecnie drużyn nie ma.

Składy drużyn:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Jason Doyle
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

Początek spotkania: 26 lipca (niedziela), godz. 19:15. Transmisja Sport+