Trwa ofensywa TVN-u jeśli chodzi o pokazywanie na tej antenie popularnych dyscyplin sportu. Pierwszym krokiem było nie odsprzedanie sublicencji telewizji publicznej do pokazywania zimowych konkursów w skokach narciarskich. Obecnie trwa agresywna reklama transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich, które już w najbliższy weekend będą pokazywane na antenie TVN. Do tej stacji przetransferowany został nawet wieloletni komentator skoków narciarski w TVP. Czy następnym krokiem będzie pokazywanie żużla na najwyższym poziomie? Polskie media obiegła informacja, której źródeł należy szukać w TVN.

Obecnie przygotowujemy się do transmisji żużla, ale na chwilę obecną jesteśmy na początku rozmów, dlatego jeszcze nie wiemy jakie imprezy związane z tą dyscypliną będziemy relacjonować – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Wpisuje się to w strategię grupy medialnej do której należy TVN.

Przypomnijmy, iż przez kolejne 10 lat (od sezonu 2022) promotorem rozgrywek żużlowych organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową będzie Discovery Sports Events. Relacje będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie oraz innych kanałach należących do Discovery.

A tak o tym fakcie powiedział François Ribeiro, szef Discovery Sports Events:  Naszą ambicją jest dalszy rozwój żużla i pięciokrotne zwiększenie obecnej globalnej oglądalności SGP w ciągu najbliższych 3 lat.

Rozgrywki PGE Ekstraligi do 2025 r ma pokazywać Canal+, który wygrał przetarg na pokazywanie meczów speedway ekstraligi. Wówczas to zwycięski nadawca zaoferował rekordową sumę dla polskich klubów – 242 miliony zł przez cztery lata trwania umowy.

Tylko od decyzji Canal+ zależy , czy stacja ta zechce odsprzedać prawa do pokazywania najlepszej żużlowej ligi świata w innych kanałach telewizyjnych.

Ale kwestie „wymiany” w pokazywaniu różnego typu imprez między konkurencyjnymi nadawcami to przecież nic nowego.

Wracając do planów TVN-u najbardziej prawdopodobne jest transmitowanie imprezy Speedway of Nations i zapewne rund Speedway Grand Prix rozgrywanych w Polsce. Nie ma co się łudzić – pozostałe rundy SGP będą transmitowane w kodowanym kanale Discovery.