10 stycznia w mediach wrocławskiego klubu ogłoszono przyjście do teamu ze stolicy Dolnego Śląska doświadczonego szkoleniowca Sławomira Drabika. Były zawodnik min Włókniarza Częstochowa i Sparty ma być odpowiedzialny za zespół startujący w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. Dodatkowo drużynę brązowych medalistów z 2022 roku wzmocnił utalentowany Australijczyk Luke KIlleen. Oprócz tego Sławomir Drabik ma wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem szkółkę żużlową prowadzoną przez Wojciecha Kończyłę.

Wraz z poszerzeniem kadry trenerskiej Sparta Wrocław na swojej oficjalnej stronie zamieściła komunikat o naborze chętnych chłopców do szkółki żużlowej. Do klubu mogą się zgłosić dzieci od szóstego roku życia. Dla nich przeznaczone są treningi na pit bike’ach. Starsi, w zależności od wieku będą próbować swoich sił na motocyklach o pojemności 125 cc, 250 cc. Treningi na maszynach o pojemności 500 cc przeznaczone są dla chłopaków od 14 roku życia.

Kandydat na żużlowca powinien cechować się niewysokim wzrostem, ogólną sprawnością fizyczną. Dodatkowym atutem chętnych chcących pójść w ślady Macieja Janowskiego będzie ogólne obycie z motocyklami. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w każdej grupie wiekowej przed zakwalifikowaniem do grup treningowych odbędą się testy sprawnościowe oraz testy umiejętności jazdy na motocyklu pit bike.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu ze strony wts.pl:

Twoje dziecko marzy o tym by spróbować swoich sił na żużlowym torze? Świetnie się składa, ponieważ wciąż poszukujemy następców Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Właśnie ruszył zimowy nabór do grup młodzieżowych WTS Sparty Wrocław.

Rekrutacja jest prowadzona w czterech grupach wiekowych: Od 6 roku życia – grupa Pit Bike. Od 10 roku życia – grupa 125cc. Od 11 roku życia – grupa 250cc i od 14 do 15 roku życia w grupie 500cc. Wśród kandydatów na adeptów mile widziane będzie obycie z motocyklem, ogólna sprawność fizyczna i niski wzrost. W grupach 125cc, 250cc i 500cc pierwszym etapem rekrutacji będą testy sprawnościowe i testy jazdy na motocyklach pit-bike. Ilość miejsc w każdej z grup jest ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie załączonej poniżej karty zgłoszeniowej i przesłanie jej na adres [email protected]

KARTA ZGŁOSZENIOWA