We środę 29 września na torze przy ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu odbyła się IV runda tegorocznej edycji Pucharu Niziołków.

Mimo nienajlepszej pogody na starcie zjawiło się sporo Szarżaków, chcących rywalizować ze swoimi rówieśnikami.

W obu grupach wiekowych rywalizowano najpierw w części zasadniczej. Po tym etapie dwaj najlepsi zawodnicy uzyskiwali automatyczny awans do finału. Szarżaki z miejsc 3-6 walczyły w biegu o finał. Dwóch najlepszych z tego biegu wchodziło do walki o puchary.

Do tej pory w obu grupach mieliśmy dwóch niepokonanych zawodników. Po IV rundzie został już tylko jeden. W grupie młodszej swoja dominację potwierdził Kacper Budziński i wygrał już czwarte zawody Pucharu Niziołków.

Wśród starszych żaków pierwszy turniej wygrał Jan Bujnowski. Na drugim miejscu zawody ukończył dotychczasowy zwycięzca trzech rund – Tomasz Góral.

Zgodnie z regulaminem do klasyfikacji końcowej wliczane są cztery najlepsze wyniki uzyskane przez żaków na torze.

I po IV rundach znamy już zwycięzców klasyfikacji końcowej Pucharu Niziołów.

Bez względu na wyniki ostatniej rundy wśród najmłodszych zwycięzcą został Kacper Budziński, a w grupie starszej końcowy tryumf zapewnił sobie Tomasz Góral.

O pozostałe miejsce będzie trwała zacięta walka do ostatniego biegu. Ostatnia piąta runda Pucharu Niziołów odbędzie się w najbliższą środę 6 października o godz. 18:30 na torze przy ul. Krajewskiego 1, we Wrocławiu. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne dzieci do udziału w zawodach.