GKSŻ postanowił wcześniej przeprowadzić egzamin na licencję żużlową. Należy pochwalić ukłon w stronę zawodników ze strony polskich władz żużlowych. Oczywistym jest, iż są zawodnicy, których umiejętności praktycznej jazdy na torze nie trzeba weryfikować.

Pierwotnie pierwszy tegoroczny termin egzaminu na licencję „Ż” wyznaczony był na wtorek 28 marca.

Zawodnicy pochodzenia rosyjskiego mający polskie paszporty zostali by w takiej sytuacji pozbawieni możliwości występowania w przedsezonowych zawodach, których w marcu -= jeśli pogoda na to pozwoli – zaplanowano całą masę – z Kryterium Asów, Memoriałem Smoczyka, Mistrzostwami Protasiewicza, czy finałem Mistrzostw Polski Par Klubowych -0 żeby wymienić te najważniejsze.

Dlatego w poniedziałek 13 marca br. w Warszawie odbył się egzamin na licencję Ż. W gronie tych, którzy zdawali byli Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow. Obaj Rosjanie mają polskie obywatelstwo i zgodę na start w rozgrywkach ligowych. 

Tak Łaguta, jak i Sajfutdinow zdawali wyłącznie egzamin teoretyczny. Praktyczny w ich przypadku nie ma sensu, bo przecież obaj są mistrzami świata. GKSŻ informuje, że obaj żużlowcy zdali egzamin i nie ma już żadnych przeszkód, by mogli wystąpić w lidze.

Źródło: polskizuzel.pl