17 i 18 września w Daugavpils odbędą się półfinały Monster Energy FIM Speedway of Nations w 2021. Odbyło się losowanie i wiemy które kraje wystąpią w poszczególnych półfinałach.

W pierwszym półfinale, w piątek 17 września spotkają się ze sobą bardzo silne drużyny: Polska, Szwecja i Dania. W tej grupie wystąpią również reprezentacje Czech, USA, Słowenii i Finlandii.

W drugim turnieju 18 września o finał powalczą gospodarze Łotwa oraz żużlowcy z Federacji Motocyklowej Rosji. Artem Łaguta i Emil Sayfutdinow z reprezentacją Rosji zdobyli do tej pory wszystkie trzy tytuły mistrzowskie SON, od rozpoczęcia tych zawodów w 2018 r we Wrocławiu. O awans powalczą z nimi reprezentanci Australii, Niemiec, Francji, Ukrainy i Włoch.

Drużyny z obu półfinałów powalczą o sześć miejsc w finale, który zaplanowano na 16 i 17 października na torze w Manchesterze. Oznacza to, iż z każdego z turniejów na Łotwie awans wywalczą po trzy najlepsze drużyny.

W finale dołączą one do drużyny Wielkiej Brytanii, która jako gospodarz imprezy ma zapewniony udział w turnieju na National Speedway Stadium w Manchesterze bez eliminacji.

16 i 17 października w finale Monster Energy FIM SON w Manchesterze o tytuł będzie walczyć siedem żużlowych reprezentacji. Po odjechaniu 21 biegów dwie czołowe drużyny wywalczą przepustkę do jazdy w finale, z kolei te z trzeciego i czwartego miejsca zmierzą się w biegu barażowym. Zwycięzca awansuje do finałów.

PÓŁFINAŁ 1 17 września, UCZESTNICY: Polska, Dania, Szwecja, Finlandia, Czechy, Słowenia, USA.

2 PÓŁFINAŁ, 18 września SKŁAD: Federacja Motocyklowa Rosji, Australii, Łotwy, Włoch, Ukrainy, Niemiec, Francji.