To już w sobotę 2 kwietnia br, na Motoarenie w Toruniu zostaną rozegrane PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.

Przypomnijmy, że do tej pory PGE IMME odbywały się od 2014 roku w połowie sezonu, a tym samym funkcjonował odrębny system kwalifikacji do zawodów na podstawie średnich biegopunktowych z bieżącego sezonu.

W bieżącym sezonie osiemnastkę uczestników startujących w IMME wyłoniono według zasad:

  • 14 zawodników posiadających aktualną przynależność klubową do klubu PGE Ekstraligi, w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych PGE Ekstraligi z sezonu 2021 począwszy od 1. pozycji.
  • 1 zawodnik posiadający aktualną przynależność klubową do klubu PGE Ekstraligi, będący w sezonie 2021 krajowym zawodnikiem młodzieżowym z najwyższej pozycji w klasyfikacji według sumy punktów meczowych i bonusowych zdobytych w biegach numer dwa (biegi młodzieżowe) meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2021, z pominięciem krajowych zawodników wymienionych wcześniej.
  • 1 zawodnik z „dziką kartą” nominowany przez PGE Ekstraligę.
  • 2 zawodników rezerwowych.

Dotychczas znaliśmy piętnastkę uczestników zawodów oraz dwóch rezerwowych (po wykluczeniu Rosjan: Artema Łaguty oraz Emila Sayfutdinowa).

Podczas czwartkowego Magazynu PGE Ekstraligi na portalu WP SportoweFakty, rozlosowano numery startowe PGE IMME im. Zenona Plecha. Tytułu bronić będzie Jason Doyle (FOGO UNIA Leszno). Z dziką kartą pojedzie Dominik Kubera. – To świetna informacja dla mnie, bardzo dziękuję PGE Ekstralidze za nominację, pojadę do Torunia zmobilizowany i dam z siebie wszystko – zapewnił żużlowiec MOTORU Lublin.

Oficjalna strona internetowa zawodów: imme.speedwayekstraliga.pl.

Sędzią zawodów będzie Krzysztof Meyze.

Lista startowa PGE IMME. im. Z. Plecha 2022:

1. Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.)
2. Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław)
3. Robert Lambert (APATOR Toruń)
4. Wiktor Lampart (MOTOR Lublin)
5. Jakub Miśkowiak (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa)
6. Leon Madsen (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa)
7. Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.)
8. Patryk Dudek (APATOR Toruń)
9. Tai Woffinden (BETARD SPARTA Wrocław)
10. Dominik Kubera (MOTOR Lublin)
11. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
12. Jack Holder (APATOR Toruń)
13. Mikkel Michelsen (MOTOR Lublin)
14. Paweł Przedpełski (APATOR Toruń)
15. Nicki Pedersen (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
16. Jason Doyle (FOGO UNIA Leszno)

Transmisję telewizyjną z PGE IMME im. Zenona Plecha 2022 zapowiada nSport+, początek od godz. 17:00 (studio poprowadzi Michał Łopaciński). Pierwszy wyścig sobotnich zawodów o godz. 17:30. Komentatorami telewizyjnymi PGE IMME im. Zenona Plecha będą Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński, a reporterem w parku maszyn Łukasz Benz. Po sobotnich zawodach nSport+ – prosto z toruńskiej Motoareny – zaprasza na Magazyn PGE Ekstraligi.

Trwa sprzedaż biletów na te niezwykle atrakcyjne zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Cennik (nie obowiązuje numeracja miejsc):

  • VIP (sektor L2 na Trybunie Czerwonej) – 350 zł normalny (w cenie catering, miejsce na sektorze L2, miejsce parkingowe, zestaw upominków, program zawodów), 200 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści; w cenie: catering, miejsce na sektorze L2, miejsce parkingowe (nie dotyczy dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat), zestaw upominków, program zawodów)
  • Trybuna Czerwona (w sprzedaży wyłącznie sektory S0, S3, S4, S5, S6, S7) – 100 zł
  • Trybuna Niebieska (za wyjątkiem sektora U poziom 1) – 40 zł normalny, 30 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści), 5 zł (dzieci w wieku 0-7 lat)
  • Trybuna Zielona – 30 zł normalny, 20 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści), 5 zł (dzieci w wieku 0-7 lat)