Niedawno zakończyła się rywalizacja w Indywidualnych Mistrzostwach Australii za sezon 2022. W minioną sobotę na torze w Gillman po raz trzeci najlepszym zawodnikiem na Antypodach został Max Fricke. Przypomnijmy, iż Fricke zdominował w ostatnich latach IMA. Tytuły zdobywał w latach 2019, 2020. W 2021 ze względu na koronawirusa mistrzostw Australii nie rozgrywano.

Obsada tegorocznych zawodów nie była zbyt mocna i Max bez problemu zdobył swój trzeci tytuł najlepszego zawodnika w kraju kangurów. Fricke był niepokonany we wszystkich swoich startach. Mniej szczęścia miał Jaimon Lidsey, który udział w zawodach przypłacił kontuzją nadgarstka.

Natomiast już 3 stycznia 2023 rozpocznie się cykl czterech turniejów mających wyłonić indywidualnego mistrza Australii na nowy sezon. Ze względu na powódź odwołano turniej, który zaplanowano w Mildurze.

Podano właśnie listę 15 zawodników, którzy będą rywalizować o miano najlepszego żużlowca na Antypodach.

A tak organizatorzy reklamują przyszłoroczną rywalizację o tytuł mistrza Australii:

Skład Australian Speedway Snr Solo Championship 2023 został potwierdzony 👇!! Szykuje się świetny serial 🙌

• Gillman Speedway – Gillman SA – 3 stycznia 2023 r.

• Diamond Park, Albury Wodonga, VIC – 7 stycznia 2023 r.

• Loxford Park, Kurri Kurri, NSW 9 stycznia 2023

• North Brisbane Speedway, North Brisbane – 11 stycznia 2023 r.

Kogo więc zobaczymy na australijskich torach?

W rywalizacji kibice będą mogli oglądać dwóch indywidualnych mistrzów świata z Australii: Chrisa Holdera (IMŚ z 2012 roku) i Jasona Doyla (IMŚ z 2015 roku), W walce o tytuł nie mogło zabraknąć dwóch indywidualnych mistrzów świata juniorów Maxa Fricke (tytuł w 2016) oraz Jaimona Lidseya (mistrz w 2020 roku). Jednak, po kontuzji jaką odniósł w minioną sobotę, występ zawodnika Unii Leszno stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania.

Oprócz nich zobaczymy ponadto dobrze znanych z polskich torów Jacka Holdera, Sama Mastersa, Brady’ego Kurtza, czy Rohana Tungate.

Do walki o tytuł włączą się na pewno młode wilczki min. znani z jazdy w Polsce Fraser Bowes, czy James Pearson.

Zapowiada się rywalizacja jakiej od lat nie było w Australian Speedway Solo Championship.

Z całej stawki zawodników najbardziej utytułowanym żużlowcem jest Chris Holder, który pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Australii.

Do tej pory najwięcej tytułów czempionatu na Antypodach ma Leigh Adams – 11.

Poniżej pełna lista uczestników Indywidualnych Mistrzostw Australii 2023:

Źródło i grafika: fb Australian Speedway