W ubiegłorocznym SGP Challenge mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Krzysztof Kasprzak z Gorican wywalczył awans do tegorocznego cyklu SGP. W tym sezonie z pięciu Polaków, którzy wystartowali w eliminacjach, do turnieju w Żarnowicy zakwalifikowało się aż czterech naszych reprezentantów. Patryk Dudek wygrał w Terenzano. We Włoszech Piotr Pawlicki był 11. Tobiasz Musielak zwyciężył w Glasgow, a Janusz Kołodziej uzbierał komplet punktów w Gorican.

Awans po zwycięstwie w biegu dodatkowym wywalczył również Paweł Przedpełski z węgierskiego Nagyhalasz.

W sobotę na torach w Gorican, Glasgow, Nagyhalasz i Terenzano rywalizowano o udział w sierpniowym Grand Prix Challenge. Do turnieju w słowackiej Żarnowicy awansowało piętnastu zawodników: czterech z rund kwalifikacyjnych na Węgrzech, Włoszech i Szkocji oraz trzech z Chorwacji. Stawkę uczestników finału światowych eliminacji do SGP 2022 uzupełni zapewne Martin Vaculik, który „wychował się” na torze w Żarnowicy.

21 sierpnia stawka rywali będzie bardzo silna. Wystąpi dwóch uczestników tegorocznego cyklu SGP: Robert Lambert i Max Fricke. O awans do SGP 2022 z trzech pierwszych miejsc powalczą znający już smak rywalizacji wśród najlepszych żużlowców min. Martin Smoliński, Mikkel Michelsen, Chris Holder, czy też Janusz Kołodziej i Patryk Dudek.

Jeśli w pierwszej trójce znalazłby się pełnoprawny uczestnik GP 2021, który jednocześnie utrzyma się w głównym cyklu, awans do przyszłorocznej edycji IMŚ uzyska kolejny zawodnik z Żarnowicy.

Wśród 16-tu uczestników SGP Challege jest również Daniel Bewley – zawodnik Sparty Wrocław. Ten utalentowany Brytyjczyk w tym sezonie udowadnia, ze jet jeźdźcem światowego formatu.

Uczestnicy Grand Prix Challenge w Żarnowicy 21 sierpnia 2021:
Janusz Kołodziej (Polska)
Patryk Dudek (Polska)
Tobiasz Musielak (Polska)
Paweł Przedpełski (Polska)
Robert Lambert (Wielka Brytania)
Daniel Bewley (Wielka Brytania)
Ellis (Wielka Brytania)
Max Fricke (Australia)
Chris Holder (Australia)
Rohan Tungate (Australia)
Nicolai Klindt (Dania)
Mikkel Michelsen (Dania)
Jewgienij Kostygow (Łotwa)
Andrzej Lebiediew (Łotwa)
Martin Smolinski (Niemcy)
+ dzika karta (Słowacja – najprawdopodobniej Martin Vaculik)