Ogłoszono terminarz Międzynarodowych Mistrzostw Czech we flat tracku. Ta ciekawa odmiana wyścigów bardzo dobrze rozwija się u naszych południowych sąsiadów. Aktualnie Czesi posiadają już kilkudziesięciu zawodników.

Ponieważ cykl ma charakter międzynarodowy – oprócz Czechów startują w nim także oczywiście zawodnicy z innych krajów. Nowością od tego sezonu będzie rywalizacja młodzieży w wieku 11-16 lat, która odbędzie się podczas niektórych rund na motocyklach o pojemności 85-125 centymetrów sześciennych.

Jest spora szansa iż w rywalizacji uczestniczyć będzie (nie po raz pierwszy) jedyny polski zawodnik uprawiający flat track – Łukasz Bujniewicz. Oto co na ten temat przekazał naszej redakcji on sam:

Chciałbym wystartować ale jak na razie to przechodzę rehabilitację po dość nieładnym złamaniu kości ramienia. W pierwszych rundach mogę nie dać rady.

Wielka szkoda iż nadal nie są organizowane zawody we flat tracku w naszym kraju i zawodnik startować musi wyłącznie za granicą. Oby ten stan rzeczy jak najszybciej uległ zmianie.

Terminarz mistrzostw Czech: (za: flattrack.cz):
21. 04. Pardubice
08. 05. Kopřivnice (tylko zawody weteranów)
27. 05. Slaný
10. 06. Březolupy
24. 06. Praha
08. 07. Divišov (w formule TT – tor z zakrętami zarówno w lewo jak i prawo)
09. 07. Divišov
26. 08. Chabařovice
30. 09. Svitavy