W tym sezonie w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo 1 Ligi okręgu Zachodniego wystartują tylko trzy drużyny. W rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny na zachodzie Polski będą rywalizowały drużyny Szawera Leszno, Harpagana Zielona Góra (ubiegłoroczny mistrz ligi zachodniej) oraz Unii Lubań.

Bardzo szkoda, że w rozgrywkach nie wystartuje drużna Omegi Ostrów Wlkp., która jako jedna z pierwszych ekip skompletowała skład gotowy na rywalizację w CS 1. Lidze. Rozumiemy doskonale, iż Ostrowianie chcą skupić się na walce o awans do CS Superligi.

W Lubaniu zaś, nastolatek Błażej Wołoszyn postanowił zbudować speedrower od zera. Można stwierdzić, iż udało mu się to. Zainteresował władze swojego miasta i zbudowano tor speedrowerowy. Jednak obiekt w Lubaniu musi przejść jeszcze drobne korekty, by zawodnicy mogli na nim rywalizować o punkty.

Jak powiedział nam Adrian Kocur w wywiadzie Unia Lubań będzie utrzymywać się sama cz1. oraz cz2, nowa drużyna w Lidze Okręgu Zachodniego składać się będzie głównie z zawodników Szarży Wrocław, ale ekipa z Łużyc postara się zaskoczyć swoich rywali.

Inauguracja sezonu zaplanowana jest na 30 kwietnia. Wówczas w Lesznie miejscowy Szawer będzie podejmował Harpagana Zielona Góra i Unię Lubań.

Pierwszy mecz na swoim domowym torze w Lubaniu zawodnicy Unii rozegrają 16 czerwca z Harpaganem Zielona Góra.

Pełny terminarz rozgrywek o mistrzostwo 2 Ligi Okręgu Zachodniego:

1 kolejka – 30.04.2022 (sobota)
Szawer Leszno – Unia Lubań
Szawer Leszno – Harpagan Zielona Góra

2 kolejka – 28.05.2022 (sobota)
Harpagan Zielona Góra – Unia Lubań
Harpagan Zielona Góra – Szawer Leszno

3 kolejka – 16.06.2022 (czwartek)
Unia Lubań – Harpagan Zielona Góra

4 kolejka – 16.07.2022 (sobota)
Unia Lubań – Szawer Leszno