Menadżerowie drużyn podali szerokie składy na finał Monster Energy FIM Speedway of Nations w Lublinie w dniach 16 i 17 października. 07.10 należało podać maksymalnie 5 nazwisk – trzech seniorów oraz dwóch zawodników do lat 21.

9 października rozpocznie się sprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki będzie można kupić jedynie poprzez stronę internetową Eventim.pl. W ramach jednego zamówienia będzie możliwość zakupu maksymalnie 6 biletów na dany dzień.

Ceny biletów:

Piątek: bilet normalny – 79 PLN, Trybuna Główna – 170 PLN
Sobota: bilet normalny – 99 PLN, Trybuna Główna – 200 PLN
Pakiet Piątek i Sobota: bilet normalny – 165 PLN, Trybuna Główna – 350 PLN

Mistrzowie z Rosji zdecydowali się podać tylko trzech zawodników w swoim składzie. W drużynie Olega Kurguskina podwójni zwycięzcy SoN: Emil Sayfutdinov i Artem Laguta, po raz kolejny mają poprowadzić Rosjan do złota. Evgenii Saidullin debiutuje w tych zawodach jako zawodnik do lat 21.

Marek Cieślak do walki o DMŚ wyznaczył dwukrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Oprócz niego wśród seniorów znaleźli się jego kolega klubowy ze Stali Szymon Woźniak oraz Bartosz Smektała. Dominik Kubera i Jakub Miśkowiak to dwaj zawodnicy do lat 21. Obaj młodzieżowcy startowali w bieżącym sezonie w IMŚ do lat 21.

W składzie reprezentacji Anglii znalazł się Tai Woffinden, mimo, iż zawodnik przeszedł operację złamanej ręki. Jednak wątpliwe jest by lider Sparty wystartował w zawodach w Lublinie. W ekipie Simona Steada liderem będzie zapewne mistrz Europy Robert Lambert. Oprócz niego w składzie jest wschodząca gwiazda wyspiarzy Jordan Palin.

Młodzieżowcami są: Daniel Bewley, finalista mistrzostw świata do lat 21, oraz Drew Kemp.

W reprezentacji Australii, do walki o zwycięstwo w SoN, Mark Lemon desygnował Jasona Doyla, Maxa Fricke oraz Rohana Tungate. Młodzieżowcami są IMŚJ Jaimon Lidsey oraz Keyanan Rew.

Menadzer reprezentacji Czech Filip Sitera (były zawodnik Sparty Wrocław) do czeskiej kadry powołał nowego mistrza kraju Eduarda Krcmara, Vaclava Milika i Josefa Franca. Jan Kvech i Petr Chlupac to dwaj zawodnicy poniżej 21 roku życia.

Reprezentację Dani do medalu ma poprowadzić Leon Madsen. Oprócz niego do skład na SoN Hans Nielsen wyznaczył Andersa Thomsena, oraz startującego w barwach Motoru Lublin Mikkela Michelsena.

Mads Hansen i 16-letni Marcus Birkemose to młodzieżowcy wyznaczeni do startu w mistrzostwach świata w Lublinie.

W drużynie Szwecji znaleźli się uczestnicy SGP 2021 Fredrik Lindgren i Oliver Berntzon. Trzecim seniorem drużyny Trzech Koron jest Pontus Aspgren. Młodzieżowcami drużyny Morgana Anderssona są: Alexander Woentin i Philip Hellstrom-Bangs

Menedżerowie reprezentacji narodowych zawężą składy swoich drużyn do dwóch seniorów i jednego zawodnika do lat 21, przed finałem w Lublinie.