W niedzielę 25.04.br. o godz. 19:15 w Lublinie zaplanowano drugi mecz trzeciej kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi. W spotkaniu tym miejscowy Motor podejmuje Spartę Wrocław. Mecz ten pierwotnie miał odbyć się 18 kwietnia. Ale z powodu prognozowania złych warunków atmosferycznych został odwołany. W drużynie gospodarzy będzie mógł już wystąpić Dominik Kubera, co niewątpliwie jest sporym wzmocnieniem tej ekipy. W wyjściowym składzie nie ma eks-leszczynianina. Ale Trener Lublinian ma jeszcze przed meczem pole do manewru. Kubera może wystąpić z numerem 12 w miejsce Marka Kariona. Może również znaleźć się w składzie swojej ekipy z numerem 16.

Mecz jest bardzo ważny dla obu ekip. Motor przegrał swój pierwszy, wyjazdowy mecz w Gorzowie różnicą 14 punktów. Spartanie pokonali natomiast Apator 51-39. Obie drużyny będą po rozegraniu w piątek zaległych spotkań z pierwszej kolejki. Sparta wyjazdowego z GKM, a Motor meczu domowego przeciwko Włókniarzowi. Wobec słabszej dyspozycji Gleba Czugunova, zarówno w meczu przeciwko Apatorowi, jak i w czwartkowym ćwierćfinale IMP w Bydgoszczy (Gleb nie awansował do półfinału) trener Dariusz Śledź dokonał drobnych zmian w ustawieniu i rozdzielił parę młodych zawodników. Zestawienie Spartan jest takie same jak na piątkowy mecz w Grudziądzu. Daniel Bewley wystąpi z nr 1, a Gleb Czugunov z nr 3. Razem w parze wystąpią już w pierwszym biegu. Od trzeciego startu w każdym z wyścigów pojedzie jeden z trzech liderów Sparty (Woffinden, Janowski, Łaguta). A w trzecim Woffinden wspólnie z Janowskim powalczy o punkty dla Wrocławian.

Braterski pojedynek Łagutów odbędzie się dopiero w 11 wyścigu. Chyba, że sytuacja na torze zmusi menadżera którejś z drużyn do stosowania rezerw taktycznych.

Składy obu ekip na mecz w Lublinie: 

Betard Sparta Wrocław:
1. Daniel Bewley
2. Maciej Janowski
3. Gleb Czugunow
4. Artiom Łaguta
5. Tai Woffinden
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Początek spotkania: 19:15. Transmisja w nSport+.
Sędzia: Michał Sasień

Biegi części zasadniczej:

 1. BEWLEY, G. Łaguta, CZUGUNOV, Hampel
 2. Cierniak, LISZKA, Lampart, CURZYTEK
 3. WOFFINDEN, Karion, JANOWSKI,Michelsen
 4. Lampart, A. ŁAGUTA, Buczkowski, LISZKA
 5. Hampel, CZUGUNOV, Karion, A. ŁAGUTA
 6. Michelsen, JANOWSKI, Cierniak, BEWLEY
 7. CURZYTEK, Buczkowski, WOFFINDEN, G. Łaguta
 8. CZUGUNOV, Michelsen, A. ŁAGUTA, Lampart
 9. G. Łaguta, BEWLEY, Buczkowski, JANOWSKI
 10. LISZKA, Hampel, WOFFINDEN, Karion
 11. Karion, A. ŁAGUTA, G. Łaguta, BEWLEY
 12. JANOWSKI, Cierniak, CURZYTEK, Hampel
 13. Buczkowski, WOFFINDEN, Michelsen, CZUGUNOV