Drugi piątkowy mecz rozpocznie się w Grudziądzu o godz.20:30. W ubiegłym roku pojedynek na stadionie przy ul. Hallera dostarczył ogromnych emocji i rozstrzygnął się dopiero w ostatnim biegu. Wówczas Unia Leszno wygrała 48 – 42.

Piotr Baron, menadżer gości postawił na sprawdzone zestawienie. Nie dokonywał żadnych zmian w swoim zestawieniu na mecz 5 kolejki. Sayfutdinov jest w parze z Kołodziejem, Australijczycy pojadą z numerami 3 i 4, a Piotr Pawlicki jest w skłądzie z numerem 5.

Janusz Ślączka ma twardy orzech do zgryzienia. Jego drużyna jedzie w tym sezonie słabo. Większość zawodników GKM jest bez formy. Jedyny wygrany mecz, jednym punktem ze Spartą, Grudziądzanie zawdzięczają kontuzji już w pierwszym starcie Taia Woffindena oraz błędom taktycznym Wrocławian.

Z wyjściowego składu gospodarzy wypadł Norbert Krakowiak. W zestawieniu meczowym zastąpił go Roman Lachbaum. Ale menadżer GKM może jeszcze przed meczem dokonać zmian i Krakowiak może wystąpić z numerem 10 – co jest mało prawdopodobne. Najpewniej Polak będzie w składzie gospodarzy z numerem 16.

Jednak zdecydowanym faworytem tego spotkania, mimo słabej postawy juniorów, jest drużyna z Leszna.

Początek spotkania w piątek 7 maja o godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1.

Sędzia zawodów: Piotr Lis

Poniżej składy drużyn na ten mecz: