Znamy już rozstrzygnięcia w lidze francuskiej. Do zakończenia sezonu pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz, tym niemniej nie zmieni on już kolejności drużyn w tabeli.

W rozgrywkach ligowych we Francji uczestniczą 4 drużyny, które rozgrywają ligę tradycyjnym dwurundowym systemem. Każda drużyna spotyka się z każdą dwa razy – raz u siebie, raz na wyjeździe. W sezonie każdy zespół rozgrywa więc 6 meczów.

Drużyna Dynamic Motoclub Lamothais

W lidze obowiązuje dość nietypowa punktacja meczów, niespotykana nigdzie indziej. Drużyna wygrywająca u siebie zdobywa 3 punkty meczowe, wygrywająca na wjeździe aż 4. Remis u siebie gratyfikowany jest 1 punktem, natomiast za remis na wyjeździe dopisuje się drużynie 2 punkty. Ponosząc porażkę u siebie bądź na wyjeździe zespół nie otrzymuje punktów.

Już teraz wiadomo iż tytuł Drużynowego Mistrza Francji zdobył zespół LA RÉOLE, Wicemistrzostwo Francji zdobyła drużyna LAMOTHE-LANDERRON, natomiast brązowy medal przypadnie zespołowi MORIZES. Bez medalu sezon zakończy drużyna MARMANDE. W lidze we Francji startuje m.in.znany doskonale w światowym żużlu Brytyjczyk Chris Harris (uczestnik Grand Prix na długim torze, były uczestnik Grand Prix na torze klasycznym) a także choćby jeden z czołowych zawodników, startujących w Grand Prix na długim torze – Francuz Mathieu Tresarrieu, aktualny brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata w tej odmianie żużla.

Chris „Bomber” Harris w barwach Morizes

Aktualna tabela: (w kolejności po nazwie drużyny – rozegrane mecze, duże punkty, bilans małych punktów)

1. LA RÉOLE 6 32 +36

2. LAMOTHE-LANDERRON 5 26 +21

3. MORIZES 6 24 – 32

4. MARMANDE 5 18 -25

Program zawodów Lamothe-Landerron