Znamy już dwie półfinałowe grupy w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

W środę 14 lipca zakończono zmagania w grupach ćwierćfinałowych. Poznaliśmy osiem drużyn, które awansowały do półfinałów. GKSŻ podało podział tych drużyn na dwie grupy półfinałowe.

Los znów połączył ze sobą w jednej grupie zespoły Sparty Wrocław i Włókniarza Częstochowa. Wcześniej obie te ekipy rywalizowały ze sobą w facie eliminacyjnej tegorocznych rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski juniorów.

W grupie pierwszej znalazły się zespoły: Unii Tarnów, KS Toruń, Arged Malesy Ostrów wlkp oraz Sk Lokomotiv Jauniba Daugavpils.

Drugą grupę półfinałową tworzą zespoły: Motoru Lublin, Unii Leszno II, Bocar Włókniarza Częstochowa oraz WTS Sparty Wrocław.

Broniąca tytułu drużyna Falubazu Zielona Góra odpadła w fazie ćwierćfinałów i w tym roku poznamy nowego drużynowego mistrza Polski juniorów.

Na tym etapie rozgrywek, każda z drużyn będzie gospodarzem jednego czwórmeczu. Czyli w obu grupach zostaną rozegrane po cztery turnieje półfinałowe.

Pierwszy z nich zaplanowano już 27 lipca, a kolejny we czwartek 29 lipca.

Ostatnie czwórmecze półfinałowe zaplanowano na czwartek 12 sieprnia. Gospodarzami wówczas będą drużyny Lokomitivu (grupa I) oraz Sparty Wrocław w grupie drugiej. Do tej pory łotewscy żużlowcy jako gospodarze rozgrywali swoje mecze w Ostrowie Wlkp. Być może tak będzie i tym razem.

Do finałów DMPJ awansują po dwie najlepsze ekipy z grup półfinałowych. W tym roku powrócono do starej dobrej i sprawiedliwej zasady rozgrywania czterech meczów finałowych – po jednym na torze każdego z finalistów. Oprócz wyrównania szans każdej z drużyn, ma to również wartość szkoleniową. Młodzi żużlowcy zyskują dodatkowo trzy mecze o stawkę w sezonie.

Tegorocznych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów powinniśmy poznać 14 września br. Wówczas zaplanowano ostatni czwórmecz grupy finałowej DMPJ w 2021 r.

Podział na grupy i terminarz półfinałów DMPJ. Data przy drużynie z każdej z grup oznacza gospodarza półfinałowego czwórmeczu: