Główna Komisja Sportu Żużlowego w swoim komunikacie nr 21/2001 opublikowała podział na grupy eliminacyjne wraz z terminarzem rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

Pierwsze mecze w ramach DMPJ zaplanowane są na 20 kwietnia. W walce o tytuł mistrzowski wystąpi 21 drużyn podzielonych na pięć grup eliminacyjnych: cztery są czterozespołowe i jedna składająca się z pięciu drużyn. Siłą rzeczy w grupach gdzie są po cztery drużyny odbędzie się osiem turniejów, a w tej liczniejszej grupie aż 10 rund eliminacyjnych.

Na załączonej grafice przygotowanej przez GKSŻ przedstawiamy wszystkie grupy eliminacyjne tegorocznych rozgrywek o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów. Cyfra 1 przy drużynie, oznacza, iż zespół ten jest gospodarzem turnieju.

Podobnie jak w poprzednim roku wyznaczona będzie lokalizacja zastępcza dla turniejów mających odbyć się w łotewskim Daugavpils.

Po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych po trzy najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów. Dodatkowo do półfinału awansuje jedna drużyna z czwartego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym. Tak więc po pierwszej rundzie odpadnie tylko pięć drużyn. W półfinałach wystąpi 16 ekip, które zostaną podzielone na kolejne grupy półfinałowe.

Drużyna Sparty Wrocław będzie rywalizować w grupie C z drużynami ROWu Rybnik, Włókniarza Częstochowa oraz Kolejarza Opole.

Mecze eliminacyjne Sparty:
20.04 i 21.04 Wrocław: Sparta, ROW, Kolejarz, Włókniarz
27.04 i 28.04 Rybnik: ROW, Kolejarz, Włókniarz, Sparta
04.05 i 05.05 Opole: Kolejarz, Włókniarz, Sparta, ROW
18.05 i 19.05 Częstochowa: Włókniarz, Sparta, ROW, Kolejarz

Przypomnijmy, iż w rozgrywkach o DMPJ drużynę Sparty Wrocław będą reprezentować: Bartosz Curzytek, Michał Curzytek, Przemysław Liszka oraz Mateusz Panicz.

Grupy eliminacyjne Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów sezonu 2021:

Grupa A; Tarnów, Lublin, Krosno, Rzeszów

Grupa B: Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz

Grupa C: Wrocław, Rybnik, Opole, Częstochowa

Grupa D: Gniezno, Daugavpils, Ostrów Wlkp., Łódź

Grupa E: Gorzów, Leszno I, Zielona Góra, Leszno II, Poznań

Grafika z podziałem na grupy eliminacyjne opracowana rzez GKSŻ: