By w tym sezonie zostać indywidualnym mistrzem Polski na żużlu należy uzyskać największą liczbę punktów w cyklu trzech turniejów finałowych.

Rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu od tego roku toczy się w nowej formule. Sponsorem tytularnym imprezy został Canal+ Online. Dwa tegoroczne finały IMP już za nami. Pierwszy z nich odbył się 9 lipca w Grudziądzu i zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika. Drugi – rozegrany 15 sierpnia w Krośnie – wygrał Dominik Kubera. Obaj dotychczas zgromadzili po 31 punktów i są liderami klasyfikacji przejściowej IMP.

Trzeci i ostatni turniej finałowy odbędzie się w Rzeszowie w poniedziałek 5 września o godz. 19:00. W stolicy Podkarpacia poznamy więc nowego indywidualnego mistrza Polski.

W przeszłości w Rzeszowie odbywały się już turnieje finałowe IMP.  W 1956 roku odbył się tam pierwszy z trzech turniejów mistrzostw Polski, a w latach 1961-62 medale przyznawano w tym mieście dwa razy z rzędu. Oba finały IMP wygrywał zawodnik miejscowej Stali – Florian Kapała.

Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego tak powiedział o nowej formule rozgrywania indywidualnych mistrzostw Polski podczas konferencji przed poniedziałkowym finałem: -Już dziś możemy powiedzieć, że pomysł ze zmianą formuły rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski jest udany. Za nami ciekawe zawody w Grudziądzu i Krośnie. Wciąż niewiadomą jest podział medali i emocje będą do samego końca. Jestem pewien, że w Rzeszowie odbędzie się znakomity turniej z udziałem dużej rzeszy kibiców, bo przecież już ponad połowa puli biletów jest wyprzedana.

– Ostatnie finały IMP seniorów na żużlu odbyły się w Rzeszowie w 1961 i 1962 roku. Wszyscy zatęskniliśmy już za takim wydarzeniem. Wierzę, że stadion będzie pełny – przypomniała Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Z dziką kartą w rzeszowskim turnieju pojedzie Wiktor Lampart, reprezentujący lubelski Motor, wychowanek Stali Rzeszów.

– Stosujemy taką metodę, że prosimy o rekomendację nazwiska zawodnika z dziką kartą klub – gospodarza zawodów. Klub z Rzeszowa zarekomendował Wiktora, w związku z czym innego wyboru nie było. Zgodziliśmy się na to i jest Wiktor – wyjaśnił Piotr Szymański.

– Decyzja o organizacji aż dwóch turniejów na Podkarpaciu spotykała się z różnymi opiniami, ale publiczność z Krosna udowodniła, że kocha żużel i zapewne wielu kibiców z tego miasta wybierze się też do Rzeszowa. Zresztą miejscowi fani też uwielbiają speedway. Z pewnością przyda się temu miastu impreza tak wysokiej rangi. Do zobaczenia w przyszły poniedziałek – stwierdził Maciej Polny ze Speedwayevents.pl, promotor cyklu Canal+ Online IMP.

Tor w Rzeszowie należy do najdłuższych i najszerszych w Polsce. Z tego powodu odbywają się tam też zawody specjalistów od jazdy na long tracku – cztery razy rywalizowano przy Hetmańskiej 69 w rundach finałowych indywidualnych mistrzostw świata na długim torze. Teraz poznamy najlepszych krajowych zawodników w klasycznej odmianie speedwaya.

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 3 – Rzeszów
1. Jarosław Hampel #33
2. Dominik Kubera #415
3. Maciej Janowski #71
4. Kacper Woryna #223
5. Paweł Przedpełski #323
6. Bartosz Zmarzlik #95
7. Patryk Dudek #692
8. Grzegorz Zengota #29
9. Jakub Miśkowiak #515
10. Przemysław Pawlicki #59
11. Jakub Jamróg #31
12. Janusz Kołodziej #333
13. Bartosz Smektała #115
14. Mateusz Cierniak #842
15. Wiktor Lampart #16
16. Tobiasz Musielak #100

Rezerwowi
17. Krzysztof Buczkowski #277
18. Mateusz Szczepaniak #58

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach
1-2. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 31 pkt
1-2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 31
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 23
4. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 20
5. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 17
6. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 16
7. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) – 16
8. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 15
9. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 13
10. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 11
11. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 10
12. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) – 9
13. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 8
14. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 8
15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 6
16. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5
17. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) – 5
18. Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 5
19. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 3
20. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – 2

Bilety pozostają wciąż do nabycia w sprzedaży online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów będą dostępne w kasach stadionu.

Ceny biletów:
VIP

Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn)

Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn)

Trybuna Wschodnia

Normalny – 40 zł

Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

Dziecięcy – 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Trybuna Zachodnia

Normalny – 40 zł

Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

Dziecięcy – 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)
Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista na stronie ebilet.pl. W dniu zawodów, od godziny 16.30, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).
Bilety dla osób niepełnosprawnych:
Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 31 sierpnia – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości „Bilet IMP Rzeszów”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.