Już w piątek, 31 marca 2023 r. o godzinie 19.00 na torze w Rzeszowie rozpoczną się Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu. Sponsorem tytularnym wydarzenia została firma Texom. Będą to jubileuszowe, 50. mistrzostwa Polski par klubowych.

O medale Texom MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Motor Lublin. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno, Cellfast Wilki Krosno oraz gospodarze – Texom Stal Rzeszów.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika z obowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym (jeden z żużlowców może być zagraniczny). Zgodnie z przepisami składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie. Zwiastuje to obecność na torze w Rzeszowie takich gwiazd speedwaya jak min. Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Patryk Dudek, Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Martin Vaculik czy Robert Lambert.

– Rzeszów niedawno gościł uczestników Finału 3 Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski, który został obejrzany przez komplet publiczności. Na stadionie panowała znakomita atmosfera i liczę, że podczas bardzo prestiżowej inauguracji sezonu 2023 na stadionie przy Hetmańskiej 69 będzie podobnie. Liczę na dużą dawkę emocji i wiele ciekawych wyścigów – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Sześć drużyn z PGE Ekstraligi w gronie uczestników oraz mający wysokie aspiracje drugoligowy zespół gospodarzy – Texom Stali Rzeszów z pewnością zagwarantują wysoki poziom jubileuszowych, bo rozgrywanych już po raz 50. Mistrzostw Polski Par Klubowych. W klasyfikacji medalowej prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych – 6 srebrnych – 2 brązowe) przed Unią Leszno (10 złotych – 9 srebrnych – 2 brązowe) i Stalą Gorzów (9 złotych – 7 srebrnych – 6 brązowych).

Rozlosowano już numery startowe na te zawody. W komunikacie PZM opublikowano numery z jakimi wystartują poszczególne duety w MPPK 31 marca br.:

Numery startowe Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych:

Texom Stal Rzeszów:
1, 2, 15

Ebut.pl Stal Gorzów:
3, 4, 16

Motor Lublin: 
5, 6, 17

Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa:
7, 8, 18

Fogo Unia Leszno: 
9, 10, 19

For Nature Solutions Apator Toruń: 
11, 12, 20

Cellfast Wilki Krosno: 
13, 14, 21

Bilety na Mistrzostwa Polski Par Klubowych są już dostępne na ebilet.pl oraz na stronie bilety.speedwayevents.pl. Wejściówki będą dostępne także w dniu imprezy w stadionowych kasach.