Organizatorzy sobotniego turnieju o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu podali już numery startowe z jakimi wystartują zawodnicy uczestniczący w tej imprezie.

Lider cyklu Bartosz Zmarzlik otrzymał numer 13. Artem Łaguta będzie występował z numerem 7. Czy siódemka okaże się szczęśliwa dla Rosjanina? Fredrik Lindgren założy plastron z numerem 10, a Emil Sayfutdinow z numerem 14.

Numer ósmy ma Maciej Janowski. Wrocławianin tylko raz w ostatniej serii startów będzie występował po równaniu toru. Tai Woffinden, nowy zawodnik Dackarny otrzymał numer 5. Dominik Kubera będzie jeździł z numerem 2 na plecach.

W pierwszym biegu rewelacja zawodów w Lublinie, Dominik Kubera zmierzy się z trzema Skandynawami – Oliverem Berntzonem, Pontusem Aspgrenem i Leonem Madsenem. Będzie to ostre wejście w turniej młodego Polaka.

A już w drugim biegu będą ze sobą rywalizować dobrzy znajomi ze Sparty Wrocław. W kasku czerwonym wystartuje Tai Woffinden, w niebieskim Artem Łaguta, a w żółtym Maciej Janowski. Skład wyścigu uzupełni Krzysztof Kasprzak w kasku białym.

Trzeci wyścig dnia to okazja do zaprezentowania się Fredrika Lindgrena, Jasona Doyla, Maxa Fricke’a oraz Mateja Zagara. Będzie to pojedynek żużlowych twardzieli, którzy potrafią ostro walczyć na torze.

W czwartej gonitwie Bartosz Zmarzlik wystartuje spod samej bandy. O zwycięstwo powalczy z Robertem Lambertem, Emilem Sayfutdinovem i kolegą ze Stali Andersem Thomsenem.

Pasjonująco zapowiada się 12 wyścig dnia. W biegu tym będą rywalizować ze sobą Bartosz Zmarzlik (kask czerwony), Leon Madsen (kask niebieski), Fredrik Lindgren (kask biały) oraz Artem Łaguta w kasku żółtym. Czyli pierwsza trójka klasyfikacji SGP i na dokładkę zawsze waleczny Leon.

Nie inaczej będzie zapewne w czternastej odsłonie dnia. Wówczas będą się ścigać trzej Polacy Kubera, Zmarzlik, Janowski i Australijczyk Doyle.

Na deser w ostatnim biegu przed półfinałami zobaczymy walkę Woffindena z Sayfutdinovem, Doylem i Madsenem. Kto wie, może ten bieg będzie decydował o tym który z tych zawodników znajdzie się w półfinale?

7 runda 2021 Swedish FIM Speedway Grand Prix już w najbliższą sobotę 14 sierpnia o godz. 19:00

Numery startowe SGP w Malilli:
1. Oliver Berntzon (Szwecja)
2. Domink Kubera (Polska)
3. Pontus Aspgren (Szwecja)
4. Leon Madsen (Dania)
5. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
6. Krzysztof Kasprzak (Polska)
7. Artem Łaguta (Rosja)
8. Maciej Janowski (Polska)
9. Matej Zagar (Słowenia)
10. Fredrk Lindgren (Szwecja)
11. Jason Doyle (Australia)
12. Max Fricke (Australia)
13. Bartosz Zmarzlik (Polska)
14. Emil Sayfutdinov (Rosja)
15. Robert Lambert (Wielka Brytania)
16. Anders Thomsen (Dania)

17. Kim Nilsson (Szwecja)
18. Joel Andersson (Szwecja)

Starty zawodników w części zasadniczej 7 rundy FIM Speedway Grand Prix w Malilli: