Rozlosowano numery startowe Speedway Grand Prix w Vojens. Liderzy FIM SGP Bartosz Zmarzlik i Artem Łaguta spotkają się w biegu ósmym.

Bartosz Zmarzlik przed dzisiejszą rundą walki o mistrzostwo Świata ma tylko punkt przewagi nad Artemem Łagutą. Walka o tytuł najlepszego żużlowca świata wkracza w decydujący etap. W kończącym drugą serię biegu pod taśmą ustawia się w kasku czerwonym Max Fricke, niebieskim Artem Łaguta, który po prawej ręce będzie miał Bartosza Zmarzlika. Przy bandzie ustawi się Oliver Berntzon.

Równie pasjonująca jest walka o trzecie miejsce tegorocznego cyklu SGP. Obecnie trzeci jest Fredrik Lindgren (108 pkt), który ma trzy punkty przewagi nad Emilem Sayfutdinovem. Piąty jest Maciej Janowski, który ma na swoim koncie 91 punktów GP, ale nie traci szans na brązowy medal.

Cała wspomniana trójka pojedzie przeciwko sobie w wyścigu piątym. Pod taśmą dołączy do nich w tym biegu Mikkel Michelsen.

Liderujący w cyklu SGP Bartosz Zmarzlik swoje starty rozpocznie od wyścigu trzeciego. O zwycięstwo w tym biegu powalczy z Fredrikiem Lindgrenem, Robertem Lambertem i powracającym po kontuzji Martinem Vaculikiem.

Pod koniec zawodów dwukrotnego mistrza świata czeka ciężki bieg. W gonitwie 19 Zmarzlik zmierzy się z walczącym o brązowy medal Maciejem Janowskim, trzykrotnym mistrzem świata Taiem Woffindenem oraz Matejem Zagarem.

Artem Łaguta swoją walkę w Vojens rozpoczyna w biegu drugim. Jego rywalami będą wówczas Emil Sayfutdinov, Matej Zagar i Krzysztof Kasprzak.

Wydaje się, że trzeci strat Łaguty będzie dla niego najtrudniejszy. W biegu 11 zawodnik Sparty Wrocław zmierzy się z Leonem Madsenem, Taiem Woffindenem i Fredrikiem Lindgrenem.

Maciej Janowski miał dość dobre losowanie. W zawodach w Vojens wystartuje z numerem 13. W biegu czwartym wystartuje w kasku żółtym przeciwko Madsenowi, Doylowi i Berntzonowi. Kolejny start, w biegu piątym ma z pola najbliżej krawężnika. Będzie po równaniu toru wiec wydaje się, że będzie to optymalna pozycja do startu.

A jakie będą rozstrzygnięcia w dzisiejszej rundzie SGP w Vojens?

Przekonamy się dziś wieczorem.

Rozkład biegów części zasadniczej Ecco FIM Speedway Grand Prix w Vojens: