Podobnie jak w przypadku dziewięciu dotychczasowych rund – tak i teraz organizatorzy cyklu Speedway Grand Prix wylosowali numery startowe zawodników walczącym w ostatnich dwóch turniejach o mistrzostwo świata.

Liderujący w klasyfikacji generalnej Artem Łaguta wylosował numer 5 i w pierwszym biegu wystartuje w kasku czerwonym. Bartoszowi Zmarzlikowi los przydzielił numer 12. Polak rozpocznie zmagania w wyścigu 3 w kasku żółtym. Od razu czeka go ciężka potyczka z Taiem Woffindenem (kask czerowny) Jsonem Doylem (niebieski) i Fredrikiem Lindgrenem (kask biały).

Maciej Janowski z numerem 3 rozpocznie zmagania już w pierwszej odsłonie wieczoru. Nie wylosował najszczęśliwiej. Trzy pierwsze biegi odjedzie z pól zewnętrznych, by zakończyć część zasadniczą startami przy krawężniku.

Paweł Predpełski z numerem 13 i Krzysztof Kasprzak z nr 14 spotkają się ze sobą w biegu 4.

Do bardzo ważnej konfrontacji dojdzie w wyścigu 10. Wówczas Bartosz Zmarzlik wystartuje w kasku czerwonym. Po jego prawej ręce ustawi się pod taśmą Artem Łaguta. W kasku białym wystartuje Emil Sajfutdinow, a pod bandą ustawi się Matej Zagar.

Trzech Spartan pojawi się na starcie biegu 15. Razem z Janowskim, Woffindenem i Łagutą wystąpi wówczas Anders Thomsen.

W 19 wyścigu – być może decydującym o wejściu do półfinału wystąpi trzech Polaków. Przy krawężniku ustawi się Maciej Janowski. Kask niebieski to Bartosz Zmarzlik, biały- Paweł Przedpełski. W kasku żółtym wystartuje Max Fricke.

Jedno jest pewne. Czekają nas ogromne emocje.

Lista startowa FIM eWinner SGP w Toruniu 10. runda – 1 października (piątek), godz. 19:00. Transmisja Canal+ Sport 2:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania)
2. Matej Zagar (Słowenia)
3. Maciej Janowski (Polska)
4. Martin Vaculik (Słowacja)
5. Artem Łaguta (MFR)
6. Max Fricke (Australia)
7. Oliver Berntzon (Szwecja)
8. Leon Madsen (Dania)
9. Fredrik Lindgren (Szwecja)
10. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
11. Jason Doyle (Australia)
12. Bartosz Zmarzlik (Polska)
13. Paweł Przedpełski (Polska) – dzika karta
14. Krzysztof Kasprzak (Polska)
15. Emil Sajfutdinow (MFR)
16. Anders Thomsen (Dania)
Rezerwowi:
17. Krzysztof Lewandowski
18. Karol Żupiński

Rozkład biegów części zasadniczej:

Liderem klasyfikacji generalnej jest Artem Łaguta (158 punktów). Na drugim miejscu znajduje się Bartosz Zmarzlik (157 punktów). Trzecie miejsce zajmuje Emil Sajfutdinow (121 punktów), a czwarte Fredrik Lindgren (119 punktów).