To już dziś (piątek 30 lipca 2021) o godzinie 19:00 nastąpi start do pierwszego biegu pierwszej wrocławskiej rundy FIM Speedway Grand Prix. Pod taśmą staną: głodny sukcesów w IMŚ – Leon Madsen, jeden z liderów wrocławskiej Sparty, trzykrotny IMŚ – Tai Woffinden, IMŚ Jason Doyle oraz wicemistrz świata Krzysztof Kasprzak.

We Wrocławiu okaże się, jak poważny uraz ręki ma Anders Thomsen. W drugim wyścigu dnia będzie walczył z Berntzonem, Lambertem i Zagarem.

W trzecim wyścigu dnia na torze pojawi się wrocławskie trio – Maciej Janowski, Artem Łaguta, Gleb, które zmierzy się z zawodnikiem Stali Martinem Vaculikiem.

Dopiero w czwartej serii startów zaprezentuje się Bartosz Zmarzlik. Pojedzie w nim przeciwko Emilowi Sayfutdinowowi, Fredrikowi Lindgrenowi i Maxowi Fricke.

Ale już w szóstym biegu dojdzie do rywalizacji Zmarzlika z Woffindenem i Janowskim. Czwartym do brydża będzie w tym wyścigu Robert Lambert. Będzie to wiec nie tylko pojedynek polsko-brytyjski.

Maciej Janowski startujący z numerem 10 w pierwszych dwóch swoich biegach wystartuje z pola A i B. W późniejszej fazie zawodów dwa razy wystartuje z pola C, by w 17 gonitwie dnia ruszyć z pola D. Wówczas w biegu tym rywalem Magica będzie min. Leon Madsen.

Sędzią obu rund FIM SGP we Wrocławiu będzie Anglik Craig Ackroyd.

Lista startowa SGP Polski we Wrocławiu – runda 3. (piątek 30 lipca, godz. 19:00):

1. Leon Madsen (Dania)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
3. Jason Doyle (Australia)
4. Krzysztof Kasprzak (Polska)
5. Oliver Berntzon (Szwecja)
6. Robert Lambert (Wielka Brytania)
7. Anders Thomsen (Dania)
8. Matej Zagar (Słowenia)
9. Gleb Czugunow (Polska)
10. Maciej Janowski (Polska)
11. Artiom Łaguta (Rosja)
12. Martin Vaculik (Słowacja)
13. Emil Sajfutdinow (Rosja)
14. Bartosz Zmarzlik (Polska)
15. Fredrik Lindgren (Szwecja)
16. Max Fricke (Australia)

Rezerwowi:
17.
Tobiasz Musielak (Polska)
18. Bartłomiej Kowalski (Polska)

Starty zawodników w części zasadniczej 3 rundy FIM Speedway Grand Prix we Wrocławiu: