Krzysztof Kasprzak z numerem 1 wystąpi w pierwszym, historycznym biegu podczas Speedway Grand Prix w Togliatti. Jego przeciwnikami będą Anders Thomsen, Oliver Berntzon i Max Fricke.

Maciej Janowski pojawi się w drugim biegu. Startuje jako zawodnik z numerem 6. Już w tym biegu czeka nas bardzo interesująca walka. W kasku czerwonym wystartuje Fredrik Lindgren. Wszystkich ciekawi którego Lindgrena zobaczymy. Czy tego z Grudziądza który pokonał tylko juniora gospodarzy, czy tego walczącego jak lew w Grand Prix? My obstawiamy to drugie wyjście… Czyli co się wydarzyło Lindgrenowi w Grudziądzu? Oczywiście brak motywacji w meczu o nic. W niebieskim kasku wystartuje Emil Sayfutdinow, a przy płocie na starcie ustawi się Tai Woffinden.

W trzecim wyścigu w kasku czerwonym Artem Łaguta będzie miał po prawej ręce Bartosza Zmarzlika. Dwóch najlepszych zawodników już w trzecim biegu będzie walczyć ze sobą. Na dokładkę z trzeciego pola wystartuje Robert Lambert, a w kasku żółtym wystąpi Leon Madsen, który zaliczył fatalny występ w ostatniej rundzie SGP w Malilli.

Dwukrotny indywidualny mistrz świata wystartuje na stadionie Anatolija Stiepanowa w Togliatti z trzypunktową przewagą nad Rosjaninem ze Sparty Wrocław.

W dziewiątym biegu, po przerwie na równanie toru trzech Polaków będzie rywalizowało przeciwko sobie. Z pola A wystartuje Maciej Janowski, w kasku niebieskim wystąpi jadący z dziką kartą Vadim Tarasenko. Krzysztof Kasprzak pojedzie z pola C, a Bartosz Zmarzlik rozpocznie rywalizację w tym biegu najbliżej bandy.

W ostatnim biegu części zasadniczej Gorzowianin będzie rywalizował z Fredrikiem Lindgrenem , Maxem Fricke oraz Aleksandrem Loktajewem.

Lokalni fani będą uważnie obserwować bieg 12, w którym duet Rosjan Łaguta i Sayfutdinow będzie walczył z australijskimi przeciwnikami: Jasonem Doylem i Maxem Fricke.

Czwarty wyścig będzie szczególny dla Aleksandra Loktajewa. Jako pierwszy zawodnik z Ukrainy wystartuje w SGP. Jego rywalami będą Doyle, Matej Zagar i Tarasenko.

Miejmy nadzieję, że potrzebujący punktów Maciej Janowski po czterech seriach zapewni sobie awans do półfinałów. W piątym swoim starcie będzie walczył z Madsenem, Doylem i Berntzonem.

Lista startowa:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Anders Thomsen
3. Oliver Berntzon
4. Max Fricke
5. Fredrik Lindgren
6. Maciej Janowski
7. Emil Sayfutdinow
8. Tai Woffinden
9. Robert Lambert
10. Artem Łaguta
11 Bartosz Zmarzlik
12. Leon Madsen
13. Jason Doyle
14. Aleksanr Loktajew
15. Matej Zagar
16. Vadim Tarasenko

Początek zawodów w Togliatti, sobota godz. 19:00.

Program zawodów ósmej rundy Speedway Grand Prix 28.08.2021 w Togliatti: