W poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 19.00 w Krośnie odbędzie się drugi finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Znamy już numery startowe na te zawody.

Krosno po raz pierwszy w swojej historii będzie gościć finalistów Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. To właśnie w Mieście Szkła zaplanowano drugi z finałów tegorocznego cyklu Canal+ Online IMP, który wyłoni najlepszych zawodników w kraju. Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Legionów 1.

Pierwszy z trzech finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski odbył się 9 lipca na torze w Grudziądzu. Turniej zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (Moje Bermudy Stal Gorzów), który w całych zawodach stracił tylko jeden punkt. W decydującym wyścigu pokonał zawodników Motoru Lublin – Jarosława Hampela i Dominika Kuberę oraz Patryka Dudka (for Nature Sollutions Apator Toruń).

Przy okazji Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów rozlosowano też numery porządkowe, umożliwiające przypisanie pól startowych, na drugi turniej w Krośnie.

Na torze zabraknie Krzysztofa Kasprzaka, który zakończył sezon i w jego miejsce do Krosna przybędzie Mateusz Cierniak. Junior Motoru startował również w inauguracyjnych zawodach, gdzie zastępował z kolei kontuzjowanego wówczas Jakuba Jamroga.

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 2 – Krosno, 15 sierpnia:
1. Grzegorz Zengota (KS ROW Rybnik) #29
2. Jarosław Hampel (Motor Lublin) #33
3. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) #100
4. Dominik Kubera (Motor Lublin) #415
5. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) #692
6. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) #71
7. Bartosz Smektała (zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa) #115
8. Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno) #333
9. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) #95
10. Mateusz Szczepaniak (dzika karta) (Cellfast Wilki Krosno) 16
11. Jakub Miśkowiak (zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa) #515
12. Kacper Woryna (zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa) #223
13. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) #31
14. Przemysław Pawlicki (ZooLeszcz GKM Grudziądz) #59
15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) #842
16. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) #323

Rezerwowi
R1 Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) #277
R2 Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) #99

Przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż biletów online na Finał 2 Canal+ Online IMP na żużlu, który w poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 19.00, odbędzie się w Krośnie. W wejściówki (zostały już tylko te na sektor „drugi wiraż”) można zaopatrzyć się na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Stacjonarną sprzedaż prowadzi też w swojej siedzibie klub Cellfast Wilki Krosno.

Za: https://speedwayevents.pl/