19 czerwca odbędą się cztery rundy kwalifikacyjne do Grand Prix Challenge, który w tym roku zostanie rozegrany w Žarnovicy. Z kolei awans do SGP 2022 z turnieju w tym słowackim mieście uzyska trzech najlepszych zawodników. O awans do finału kwalifikacji, nasi zawodnicy walczyć będą w Nagyhalasz, Terenzano, Glasgow oraz Gorican.

Władze polskiego żużla nominowały do turniejów eliminacyjnych pięciu zawodników.  

Przypomnijmy, iż w bieżącym sezonie w cyklu SGP Polska ma trzech stałych uczestników: Bartosza Zmarzlika (mistrz świata), Macieja Janowskiego (czwarte miejsce) i Krzysztofa Kasprzaka, który udział w SGP 2021 zapewnił sobie właśnie w GP Challenge 2020.

Jeśli nasi zawodnicy walczący w tym roku o tytuł IMŚ chcą występować i w przyszłorocznym cyklu muszą zająć jedno z sześciu pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej.

Mimo, że nie rozpoczął się jeszcze cykl Speedway Grand Prix 2021, zawodnicy już zaczynają walkę o awans do przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata.

19 czerwca br. Polskę w turniejach kwalifikacyjnych do Grand Prix Challenge w Żarnovicy reprezentować będzie pięciu zawodników: Paweł Przedpełski, Tobiasz Musielak, Patryk Dudek, Piotr Pawlicki oraz Janusz Kołodziej.

Paweł Przedpełski (Apator Toruń), który wygrał we środę półfinał IMP wystartuje w  węgierskim Nagyhalasz.

Tobiasz Musielak (Wilki Krosno) – najskuteczniejszy zawodnik eWinner 1. Ligi, będzie reprezentował Polskę w szkockim Glasgow

Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) i Piotr Pawlicki (Unia Leszno) – nasi doświadczeni zawodnicy wystąpią we włoskim Terenzano.

Janusz Kołodziej (Unia Leszno), zwycięzca krośnieńskiego półfinału IMP o awans do GP Challenge powalczy w chorwackim Gorican.

Finał kwalifikacji do Grand Prix 2022 odbędzie się 21 sierpnia. Organizatorem tego turnieju jest słowacki Speedway Club Žarnovica.

Patryk Dudek jako jedyny polski żużlowiec będzie miał dwie szanse awansu do Speedway Grand Prix 2022. Niebawem rozpoczyna rywalizację w cyklu Speedway Euro Championship. A Indywidualny Mistrz Europy 2021 – podobnie jak w ubiegłym sezonie (był nim Robert Lambert) ma zagwarantowane miejsce w przyszłorocznym cyklu SGP.