Znamy pełną obsadę Mistrzostw Europy w ice speedwayu które odbędą się już w dniach 25-26 lutego w Sanoku. W stawce uczestników ujrzymy wielu znanych zawodników. Trudno chyba wskazać zdecydowanego faworyta – w walce o medale liczyć się powinni austriaccy weterani – Harald Simon (obrońca tytułu), Franz Zorn a także Czech Lukáš Hutla oraz Luka Bauer reprezentujący Włochy.

O jak najwyższą lokatę w mocnej stawce uczestników powalczy reprezentant Polski Michał Knapp. Sanok to stolica polskiego ice speedwaya, miejsce zapewne wyjątkowe dla fanów „lodowego ścigania” w naszym kraju.

Należy się bardzo cieszyć, iż w Polsce organizuje się tego typu zawody. Oby z czasem zwiększyła się liczba rodzimych specjalistów od lodowego ścigania – na chwilę obecną jest jedynie wspomniany Knapp, który ma potencjał do tego sportu, jest młody lecz dla dalszego rozwoju potrzebuje jak największej liczby startów.

Wracając do zawodów – zapowiada się zapewne ciekawe ściganie w mocnej obsadzie. Trzymajmy bardzo mocno kciuki za ambitnego Polaka!

Lista startowa zawodów: (za: tygodniksanocki.pl)
 1. Max Koivula (Finlandia)
2. Michał Knapp (Polska)
3. Benedikt Monn (Niemcy)
4. Luca Bauer (Włochy)
5. Lukas Hutla (Czechy)
6. Dennis Andersson (Szwecja)
7. Sebastian Reitsma (Holandia)
 8. Jimmy Olsen (Szwecja)
9. Franz Zorn (Austria)
10. Jo Saetre (Norwegia)
11. Tomi Norola (Finlandia)
12. Jan Klatovsky (Czechy)
13. Niek Schap (Holandia)
14. Jimmy Hornell (Szwecja)
15. Harald Simon (Austria)
16. Marc Geyer (Niemcy)

Rezerwowi
17. Andrej Divis (Czechy)
18. Markus Jell (Niemcy)