Władze PGE Ekstraligi podały do wiadomości godziny rozpoczęcia meczów 1 i 2 rundy rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Ekstraliga w tym sezonie startuje w Święta Wielkanocne. Niestety od kilku sezonów zerwano już z tradycją rozgrywania meczów naszej ligi w Lany Poniedziałek. W obecnym systemie, w ciągu dnia odbywają się maksymalnie dwa mecze ligowe. W tej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie by dwa spotkania rozegrano w Wielką Sobotą, a dwa następne w Lany Poniedziałek.

Ale cóż – jest inaczej i w związku ze Świętami Wielkanocnymi mecze pierwszej kolejki PGE Ekstraligi nie odbędą się w systemie piątek-niedziela, a ekstraliga żużlowa wystartuje już za 11 dni w sobotę 3 kwietnia br.

Z powodu panujących koronawirusowych obostrzeń nie będzie możliwości (przynajmniej na ten moment) oglądania dwóch pierwszych kolejek z trybun na stadionie. Kibicom pozostaje śledzić walkę swoich ulubieńców przed ekranem telewizora. Jak zwykle mecze, które nie są rozgrywane w niedzielę będą pokazywane przez stację Elven Sports. I tutaj uwaga: oba sobotnie spotkania będą transmitowane na antenie Eleven Sports 2.

Tegoroczna pogoda nie rozpieszcza żużlowców. Wielu z zawodników PGE Ekstraligi nie wyjechało jeszcze w tym sezonie na tor. Odwoływane są spotkania sparingowe. Do dziś nie rozegrano ani jednego takiego przedsezonowego meczu.

Jednak na najbliższe dni prognozy pogody są bardziej optymistyczne i miejmy nadzieje, iż żużlowcy w końcu będą mogli potrenować na torach swoich stadionów żużlowych. Trudno wyobrazić sobie sytuację, by po dwóch – trzech treningach na stadionowym owalu zawodnicy stawali do walki o ligowe punkty.

Pierwszy mecz PGE Ekstraligi sezonu 2021 odbędzie się w sobotę Lublinie. Miejscowy Motor o godz. 18:00 podejmie Eltrox Włókniarza Częstochowa (transmisja od godz. 17:000 Eleven Sports 2). 3 kwietnia Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz będzie gościł BETARD SPARTĘ Wrocław (transmisja od 20:15 Eleven Sports 2).

W niedzielę 4 kwietnia o godz. 16:30 Ewinner Apator Toruń podejmie drużynę Falubazu Zielona Góra (transmisja od godz.16:00 nSport+), a potem o godz. 19:15 Fogo Unia Leszno zmierzy się z drużyną Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. (transmisja od godz. 18:45 nSport+).

Druga runda rozgrywek o DMP na żużlu zaplanowana jest na weekend 9 – 11 kwietnia br. Wówczas odbędą się następujące mecze:
piątek 9 kwietnia:
o godzinie 18:00 Falubaz Zielona Góra podejmie Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – transmisja Eleven Sports 1:
o godzinie 20:30 Betard SPARTA Wrocław zmierzy się u siebie z Ewinner Apatorem Toruń – transmisja Eleven Sports 1.

niedziela 11 kwietnia:
o godzinie 16:30 Moje Bermudy Stal Gorzów spotka się z Motorem Lublin – transmisja nSport+;
o godzinie 19:15 Eltrox Włókniarz Częstochowa powalczy o punkty z Fogo Unią Leszno – transmisja nSport+