Zgodnie z tym co było ogłoszone w komunikacie PFKS do dnia 30 listopada przyjmowano zgłoszenia drużyn do udziału w rozgrywkach o speedrowerowe Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Już wiemy, że w 2022 r ujrzymy jedenaście drużyn rywalizujących ze sobą na ligowych torach. W związku z tym zastosowano podział rozgrywek na dwie klasy: CS Superligę – w której drużyny będą walczyły o tytuł drużynowego mistrza Polski oraz CS 1 Ligę – jest to drugi poziom speedrowerowych rozgrywek w Polsce.

Biorąc pod uwagę wyniki sezonu 2021, w przypadku dwuklasowości rozgrywek prawo walki o DMP 2022 mają zagwarantowane drużyny: Orzeł, Śląsk, TSŻ, Lwy, Szarża i Mustang, jako mistrz dywizji B z 2021 r. Tutaj jest problem, gdyż do rozgrywek w sezonie 2022 nie zgłoszono ekipy Lwów Częstochowa.

Do CS 1 Ligi zgłosiło się sześć drużyn: Szawer Leszno (spadkowicz z CS Superligi), Drwęca Kaszczorek, Omega Ostrów Wlkp., Victoria Poczesna, Szarża II Wrocław, oraz powracająca po przerwie do rozgrywek centralnych ekipa ZKS Zielona Góra.

Na razie nie wiadomo, która z drużyn zaplecza CS Superligi wystąpi w sezonie 2022 w najwyższej klasie rozgrywkowej w miejsce nie zgłoszonej drużyny Lwów Częstochowa.

Jak poinformowano w Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych, wiążące decyzje, dotyczące tego, który zespół zgłoszony do rozgrywek 1 ligi wystąpi w rywalizacji o DMP, zapadną w najbliższym czasie.

Źródło: media społecznościowe Szarży Wrocław PFKS i własne