Główna Komisja Sportu Żużlowego w komunikacie nr 102 podała terminy wraz z gospodarzami czwórmeczów o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

Przypomnijmy, iż z pierwszej grupy półfinałowej awans do finału wywalczyły drużyny SK Lokomotivu Jauniba Daugavpils i Arged Malesy TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski, natomiast z grupy 2 finał wywalczyły ekipy Bocar Włókniarza Częstochowa i Motoru Lublin.

Polskie władze żużlowe zdecydowały (zresztą słusznie), iż w tym sezonie finał to będą cztery czwórmecze, w których każdy z finalistów będzie gospodarzem jednego turnieju finałowego. Kiedyś już w ten sposób wyłaniano drużynowych mistrzów w tej kategorii wiekowej.

Finałowe czwórmecze DMPJ będą odbywać się w cztery kolejne wtorki począwszy od 24 sierpnia. Pierwszy turniej zaplanowano w Lublinie kolejny 31 sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim. 7 września gospodarzem rundy finałowej będzie łotewski Lokomotiv.

Zawodnicy z Daugavpils swoje dotychczasowe grupowe mecze w roli gospodarza rozgrywali w Ostrowie Wielkopolskim. Teraz być może będą chcieli zmienić tę lokalizację. Ostatni czwórmecz finałowy DMPJ zostanie rozegrany w Częstochowie 14 września br. Wówczas poznamy drużynowego mistrza Polski w kategorii juniorów na rok 2021. W poprzednich dwóch sezonach najlepszą ekipą w Polsce w tej kategorii wiekowej była drużyna Falubazu Zielona Góra.

GKSŻ przekazała, że tor, na którym odbędzie się Finał nr 3 w dniu 7 września 2021 r. (gospodarzem będzie wówczas Lokomotiv) zostanie podany w późniejszym terminie.

Daty i numery startowe Finałów DMPJ (gospodarz czwórmeczu z numerem 1):