Rob Woffinden – ojciec jednego z liderów Betard Sparty Wrocław, a także trzykrotnego indywidualnego mistrza świata Taia Woffindena ściganie na żużlu zaczął bardzo wcześnie. Już w wieku 16 lat 1978 roku zadebiutował w brytyjskiej National League w barwach Workington i drużynie ze swojego rodzinnego miasta Scunthorpe. W latach 1986 w barwach Birmingham i w 1987 jako zawodnik Sheffield występował w British League. Z tym drugim klubem zajął czwarte miejsce w rozgrywkach ligowych. Występował wspólnie min z Neilem Collinsem, czy braćmi Moranami – Shawnem i Kellym. Karierę zakończył w 1994 roku występując w klubie z Sheffield.

Rob Woffinden zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w sobotę 30 stycznia 2010 roku.

Po śmierci swojego ojca zorganizowano coroczny turniej Rob Woffinden Classic poświęcony pamięci zmarłego żużlowca.

Rob Woffinden Classic odbywająca się na nowym torze Pinjar Park w Perth stała się uznaną na całym świecie imprezą w kalendarzu żużlowym.

Impreza poświęcona pamięci zmarłego żużlowca odbywa się poza sezonem dla zawodników z Wielkiej Brytanii i Europy. Ale wielu z nich można przekonać do udziału w tej prestiżowej imprezie, by spróbowali ją wygrać i dodać swoje nazwisko do listy imponujących zwycięzców.

Rob Woffinden Classic wygrało już kilku wspaniałych zawodników. Pierwszą edycję tego turnieju 2010/2011 wygrał Fredrik Lindgren. Tai Woffinden trzy razy triumfował w zawodach poświęconych pamięci swojego ojca Roba, w tym dwa razy z rzędu.

Poprzedni zwycięzcy Rob Woffinden Classic to m.in.:

•Freddie Lindgren (Szwecja)

•Ricky Wells (USA)

•Tai Woffinden (GB)

•Gino Manzares (USA)

•Cam Heeps (AUS)

W tym sezonie Rob Woffinden Classic współorganizuje Tai. Jego zdolności mogliśmy poznać z okazji turnieju dziesięciolecia startów w Betard Sparcie Wrocław.

Bennco 2023 Rob Woffinden Classic odbędzie się już za niecałe 4 tygodnie w sobotę 4 lutego 2023 w Pinja Park. Początek imprezy godzina 19:00 czasu miejscowego (godz. 9:00 w Polsce). Będzie to największy indywidualny turniej jaki był tam organizowany na przestrzeni ostatnich lat.

Znane są już nazwiska 13 uczestników, a kolejnych sukcesywnie podaje strona jednego z organizatorów wydarzenia Speedway Motorcycle Club of Western Australia.

Oprócz Taia Woffindena w turnieju wystąpią:
Jaimon Lidsey – Australia;
Justin Sedgmen – Australia;
Ryan Douglas – Australia;
Jack Turner – Nowa Zelandia;
Dayle Wood – Australia;
Matt Marson – Australia;
Daniel Winchester – Australia;
Cameron Heeps – Australia (dwukrotny zwycięzca tej imprezy);
Frank Smart – Australia;
Dakota Ballantyne – Australia;
Kane Lawrence – Australia;
Cooper Riordan – Australia;
Luke Killeen – Australia;
Declan Killeen;
Kobee Ziedas

Znamy wszystkich uczestników, którzy wystąpią w Pinjar Park 4 lutego 2023 roku.

Jak zapowiadają organizatorzy dzięki głównemu sponsorowi Bennco Group na każdego kibica  na Pinjar Park Motorcycle Speedway 4 lutego będzie czekać pełno atrakcji nie tylko na torze, ale wokół niego. Będą stoiska z gastronomią, bary, muzyka na żywo a także telebimy pokazujące zawody. Wydarzenie zapowiadane jest jako impreza jakiej na torze Pinja Park jeszcze nie było.

Same zawody będą miały zmodyfikowaną formułę klasycznego turnieju indywidualnego. Po 20 biegach, najlepszych czterech żużlowców zapewnia sobie automatyczny awans do finału. Zawodnicy z miejsc 5-8 będą walczyć o pozostałe dwa miejsca finale. Decydujący o zwycięstwie w Bennco 2023 Rob Woffinden Classic bieg będzie składał się z sześciu okrążeń i wystąpi w nim sześciu zawodników.