W najbliższą niedzielę odbędą się dwa mecze czwartej kolejki PGE Ekstraligi. Dopiero trzy kolejki za nami, a w klubach żużlowych dzieje się bardzo dużo. U niektórych zawodników widać brak przedsezonowych sparingów i nie mogą wejść w cotygodniowy rytm meczowy. Inni źle wybrali tunera i ich motocykle są bardzo wolne. Na pewno sporo o tym mogą powiedzieć zawodnicy Sparty Daniel Bewley i Max Fricke. Oba niedzielne mecze zapowiadają się bardzo ciekawie. Do Wrocławia przyjeżdża Falubaz, który w pierwszej kolejce zwyciężył w Rybniku, by potem przegrać u siebie z Włókniarzem. W trzeciej kolejce Zielonogórzanie dopiero w ostatnim biegu zapewnili sobie wygraną w meczu z GKM. Sparta na inaugurację rozgrywek wysoko pokonała wzmocniony Jarosławem Hampelem Motor, by później wyraźnie przegrać wyjazdowe mecze w Lesznie i Częstochowie. Drugi mecz ma zdecydowanego faworyta. W Wysokiej formie na początku sezonu są zawodnicy Unii Leszno. GKM wygrał u siebie z ROWem, przegrywając dwa spotkania wyjazdowe. Ale… To właśnie w ubiegłym sezonie Unia zremisowała w Grudziądzu z GKM. Gospodarze potrafili toczyć z bardzo silną drużyną z Leszna wyrównany pojedynek, by ostatecznie zremisować mecz z mistrzami Polski. A wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim biegu, w którym jeszcze na początku, prowadząc 4-2, zwycięzcą całego meczu była drużyna gości.

Betard Sparta – RM Solar Falubaz Zielona Góra

W ubiegłym sezonie ciężko było znaleźć wolne miejsce na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Prawie na każdym meczu był komplet 13.000 widzów na stadionie. Mimo ograniczonej liczby kibiców jeszcze w piątek rano można było kupić wejściówki na trybunę wschodnią (po stronie wieży). W sprzedaży było około 100 biletów. Na pewno nie jest to związane z dwoma wyjazdowymi porażkami Sparty. Drużyna wrocławska dwa spotkania na obcych torach z bardzo mocnymi drużynami ma już za sobą. Jak pokazały te mecze – we czwórkę, w zasadzie z jednym liderem, meczu nie da się wygrać. Stąd po zmianach tylko w ustawieniu składu, w trzech pierwszych kolejkach, w czwartej postanowiono zmienić zawodników występujących w drużynie Sparty. We Wrocławiu wystartuje Chris Holder, który karierę w Polsce zaczynał właśnie w tym mieście. Z podstawowego składu wypadli beznadziejny na początku sezonu Daniel Bewley oraz notujący słabe wyjazdowe występy Przemysław Liszka. W zależności od koncepcji trenera Dariusza Śledzia – jednego z nich zapewne zobaczymy w składzie pod numerem 16. W podstawowym zestawieniu zawodnicy ci zostali zastąpieni przez Chrisa Holdera (wystartuje jako gość) i Michała Curzytka. Drużyna Falubazu wystąpi we Wrocławiu w swoim składzie personalnym znanym z trzech pierwszych kolejek. Piotr Żyto po raz kolejny natomiast zmienił ustawienie startujących w jego drużynie zawodników.

RM Solar Falubaz Zielona Góra
1. Antonio Lindbaeck
2. Martin Vaculik
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder

Betard Sparta Wrocław
9. Maciej Janowski
10. Chris Holder
11. Maksym Drabik
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Michał Curzytek
15. Gleb Czugunow

Początek meczu w niedzielę o godz. 16:30. Transmisja: nSport+
Sędzią zawodów jest Artur Kuśmierz.

.

MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

Drużyna z Leszna w tym sezonie nikomu nie odpuszcza. Zapewne będą chcieli też wygrać w Grudziądzu. W składzie Unii nie mogło zabraknąć rajdera trzeciej kolejki PGE Ekstraligi Jaimona Lidseya. Piotr Baron zestawił drużynę dokładnie tak samo jak w ostatnim wygranym meczu z Motorem Lublin u siebie. Skład gospodarzy również pozostał taki sam jak w poprzednim spotkaniu w Zielonej Górze. GKM zdobył tam 42 punkty i trener Kempiński nie zmienił nic w wyjściowym składzie swojej drużyny. Kibice Grudziądzan liczą na co najmniej powtórkę z ubiegłego sezonu.

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

MrGarden GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artiom Łaguta
14. Denis Zieliński
15. Marcin Turowski

Początek meczu w niedzielę o godz. 19:15. Transmisja: nSport+
Sędzią zawodów jest Krzysztof Meyze.