Tak  w skrócie, cytując klasyka polskiej komedii – choć temat jest całkiem poważny – można opisać zmiany jakie następują we wrocławskim WTS-ie w podejściu do szkolenia najmłodszych adeptów sportu żużlowego.

Już od jakiegoś czasu w podwrocławskich Przecławicach działa Szkółka żużlowa „Mini Speedway”. Szkółkę tę prowadzi były zawodnik wrocławskiej Sparty (a od niedawna również trener) Wojciech Kończyło.

Cieszy fakt, iż władze wrocławskiego klubu dostrzegły potrzebę szkolenia najmłodszych kandydatów na żużlowców. Pisaliśmy, iż niedawno prace na torze w Przecławicach wykonywał toromistrz Sparty Wrocław Grzegorz Węglarz.

Trener Wojciech Kończyło ma wizję szkolenia najmłodszych, ale i również ma wizję rozwoju bazy szkoleniowej. Znalazł już lokalizację miejsca w którym mógłby powstać mini tor żużlowy. Jest to Boisko przy Strzelnicy na terenach Stadionu Olimpijskiego.

Żaki Szarży Wrocław trenowały na bieżni tego boiska podczas niedawnego remontu ich „domowego” toru na ul. Krajewskiego 1.

Drużynowi Mistrzowie Polski poszukują najmłodszych adeptów sportu żużlowego. Na oficjalne stronie Sparty Wrocław właśnie ukazała się informacja o naborze do szkółki żużlowej Sparty:

Jeśli sport żużlowy jest Twoją pasją, masz obycie z rowerem lub motocyklem, startowałeś już może w jakiś zawodach motorowych i chcesz zostać następcą Macieja Janowskiego lub Taia Woffindena – zapraszamy do szkółki żużlowej WTS Sparty Wrocław.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

Oferujemy:

– treningi ogólnorozwojowe,

– naukę i treningi na motocyklach odpowiednich od kategorii wiekowej,

– opiekę trenerską,

– wsparcie logistyczne.

Osoby chcące rozpocząć przygodę z żużlem proszone są o wypełnienie ankiety, która dostępna jest na oficjalnej stronie klubu.

Źródło: wts.pl i informacja własna