Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia o godzinie 19:15 beniaminek PGE Ekstraligi NovyHotel Falubaz Zielona Góra podejmie na swoim torze ekipę ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze w tegorocznej rywalizacji o tytuł DMP. Będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie się w najlepszej lidze świata.

Ale już dziś, 18 kwietnia, drużynę motomyszy czeka test-mecz z aktualnym liderem Metalkas 2. Ekstraligi – Texom Stalą Rzeszów. Czwartkowy sparing NovyHotel Falubazu Zielona Góra z Rzeszowianami rozpocznie się o godzinie 19:00. Dla kibiców udostępnione będą sektory A1, A2, Start VIP oraz cała trybuna K. Otwarcie bram o godzinie 18:15.

Zdecydowanie na plus poprawiły się warunki na stadionie w Zielonej Górze. Chodzi głównie o kompletnie nowe boksy dla zawodników. W piątek 5 kwietnia, przy okazji treningu drużyny NovyHotel Falubaz Zielona Góra, otwarto nowy park maszyn przy W69.

– Dzięki inicjatywie prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego i Urzędu Miasta, aby dostosować infrastrukturę do wymogów PGE Ekstraligi, otwieramy dziś park maszyn przy W69. To nowoczesny, bardzo funkcjonalny obiekt, w którym główną rolę odgrywają nasi żużlowcy – mówi prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

W69 przez kilka miesięcy był placem budowy. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2023 i zgodnie z harmonogramem zakończyły przed pierwszymi treningami naszej drużyny. Teraz boksy żużlowców umiejscowione są bezpośrednio przy bandzie na przeciwległej prostej.

Park maszyn powstał w miejscu, w którym wcześniej był sektor gości, który teraz znajduje się bliżej drugiego łuku. – To była nasza pięta achillesowa, ale teraz fani naszych rywali nie mogą już na nic narzekać, zyskali naprawdę fajną przestrzeń do kibicowania – dodaje dyrektor sportowy ZKŻ SSA Piotr Protasiewicz.

Koszt całej inwestycji to ponad 6,5 mln złotych.

Najbardziej zadowoleni są zawodnicy. – To dla nas olbrzymi krok do przodu, dzięki któremu zyskujemy większy komfort przygotowań do każdego meczu. Park maszyn jest teraz bliżej toru, co pozwoli nam na bieżąco wyciągać wnioski, reagować na zmiany – mówi Jarosław Hampel.

Głównym wykonawcą była zielonogórska firma Commercial Networks Service sp. z o.o.

Ostatnią modernizację parku maszyn przeprowadzono na przełomie lat 70./80.

Zdjęcia autorstwa Bartosza Mirosławskiego

Źródło: ZKŻ SA – materiały prasowe