Przełożenie sobotniej rundy Speedway Grand Prix w Pradze na niedzielne popołudnie spowodowało sporo zmian w imprezach żużlowych w Polsce. Wcześniej wiadomo było, iż w przypadku odjechania drugiej rundy SGP w niedzielę odwołany zostanie bardzo ważny pojedynek na szczycie eWinner 1 ligi pomiędzy Arged Malesą Ostrów Wlkp. a ROW-em Rybnik. Do tego zmiany musiały nastąpić w Memoriale Jancarza.

W Gorzowie Wielkopolskim nie pojawią się zawodnicy walczący o mistrzostwo świata. W niedzielnym Memoriale zabraknie więc Bartosza Zmarzlika, Andersa Thomsena, Martina Vaculika ze Stali Gorzów oraz Jasona Doyle’a z Unii Leszno. Jednak organizatorzy bardzo szybko znaleźli dla nich zastępstwo. Imprezę planuje pokazać TVP Sport i raczej jej odwołanie ze względu na brak czterech zawodników, uczestniczących w niedzielę w GP Czech, nie wchodziło w grę.

Zamiast uczestników SGP w stolicy Czech na stadionie w Gorzowie Wlkp. pojawią się polscy zawodnicy: Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński, Adrian Miedziński oraz Adrian Gała. Organizatorom udało się więc w bardzo krótkim czasie znaleźć zawodników znanych z występów na wielu stadionach żużlowych. Grzegorz Walasek był uczestnikiem ostatniego, rozegranego w Lesznie finału indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu.

Nie zmienia się godzina rozpoczęcia Memoriału Edwarda Jancarza. Start do pierwszego biegu odbędzie się o godz. 20:05, a bezpośrednią transmisje przeprowadzi TVP Sport. Jak już informowaliśmy imprezę otworzy koncert Michała Wiśniewskiego, który bardzo mocno zaangażował się w organizację tegorocznego memoriału.

Natomiast po turnieju organizatorzy zaplanowali pokaz sztucznych ogni.