Bartosz Zmarzlik drugi raz z rzędu sięgnął po tytuł IMP, zwyciężając w trzyrundowym cyklu, którego ostatni akord nastąpił w poniedziałek na torze w Rzeszowie. Przy Hetmańskiej zawodnik MOJE BERMUDY STALI okazał się najlepszy, a za jego plecami uplasowali się Jakub Miśkowiak i Dominik Kubera.

W końcowej klasyfikacji tegorocznych indywidualnych mistrzostw Polski, Zmarzlik wyprzedził wspomnianego Kuberę oraz Janusza Kołodzieja. Dla Kołodzieja był to już 9 medal IMP. W swoim dorobku ma 4 złote i 5 brązowych krążków.

Zmarzlik jest pierwszym żużlowcem od dwudziestu lat, któremu udało się powtórzyć wyczyn Tomasza Golloba., który złote medale wywalczył w 2001 roku w Bydgoszczy i 2002 w Toruniu. Swoje osiągnięcie, żużlowiec z Gorzowa zadedykował swojej mamie. Ogłosił to zaraz po finałowym biegu IMP.

W trzecim wyścigu doszło do groźnego wypadku, który spowodował jadący jako ostatni Jakub Jamróg. Przy wyjściu z pierwszego łuku uderzył on w motocykl Jakuba Miśkowiaka. Obaj upadli, a poobijany Jamróg postanowił wycofać się z zawodów

Do klasyfikacji końcowej zaliczane były wyniki trzech turniejów finałowych, dwa wcześniejsze odbyły się w Grudziądzu i Krośnie. Dodatkowy punkt otrzymywał żużlowiec, który uzyskał największą liczbę zwycięstw danego dnia. Za poniedziałkowy finał ten bonus dostał Zmarzlik.

W związku z tym Janusz Kołodziej wywalczył brązowy medal, mimo że zabrakło go w finałowym wyścigu 3. turnieju cyklu IMP. Na torze w Rzeszowie, triumf Zmarzlika oglądało 10 tysięcy widzów.

Pechowo jeździł Maciej Janowski. W pierwszym biegu dotarł do mety na ostatnim miejscu, gdyż startował z pola C, które tego dnia było najgorsze. Później dwa razy wygrał i dotknął taśmy. By znaleźć się w biegu barażowym musiał wygrać swój ostatni wyścig. Po starcie na czele stawki znajdował się Magic, jednak Zmarzlik napędził się po zewnętrznej i wyprzedził Wrocławianina pozbawiając go możliwości rywalizacji w biegu barażowym o finał.

Ostatecznie Maciej Janowski ukończył tegoroczne indywidualne mistrzostwa Polski na piątym miejscu. Jest to dobry wynik zważywszy na okoliczności jakie w trzech turniejach finałowych towarzyszyły Magicowi.

Jedynej porażki w Rzeszowie Zmarzlik doznał w biegu 16. Wówczas nasz dwukrotny mistrz świata uległ Jakubowi Miśkowiakowi, który doskonale sobie radził w trzecim turnieju cyklu IMP.

Wyniki trzeciego turnieju finałowego IMP w Rzeszowie 5.09.2022:

1. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 18 (3, 3, 3, 2, 3, 3, +1) — 1. miejsce w finale
  2. Jakub Miśkowiak (Włókniarz Częstochowa) 13 (1, 2, 2, 3, 3, 2) — 2. miejsce w finale